27/06/07 - KAZAHSTAN: Još jedna pobjeda Ivana Dodiga

1234

Almaty 2 (35.000+H, žuta zemlja) - 2. kolo: Ivan Dodig - (q) Sergei Demekhine (RUS) 6:1, 6:7(5), 6:3; Dubl - četvrtfinale: I. Dodig/ B. Pashanski (SRB) - D. Alvarez (ARG)/ G. Petrazzuolo (ITA) 6:1, 2:2 ret.

Ivan Dodig je već ponovio rezultat sa prvog čelendžera u Kazahstanu - na turniru Almaty 2 (koji se igra na žutoj zemlji i za nagradni fond od 35.000 dolara, plus gostoprimstvo) igrat će četvrfinale protiv Nijemca Larsa Uebela, trenutno 383. igrača svijeta, koji je lani bio i 242. Dakle, tu veliku priliku da izbori nastup u polufinalu naš najbolji teniser je ostvario današnjom pobjedom protiv kvalifikanta Sergeja Demekhinea, iz Rusije, i to u tri seta - 6:1, 6:7(5), 6:3.
U konkurenciji parova Dodig i Boris Pashanski su se danas očekivano oprostili od daljeg takmičenja. Iako su dobili prvi set sa ubjedljivih 6:1, te u drugom imali 2:2, obustavili su dalju borbu. Vjerovatno je to posljedica, prije svega, (ne)očekivanog ispadanja Borisa Pashanskog (SRB) u 2. kolu singla. (mh)