Vijesti za mjesec: Januar 2012

1234

Marko Stanić seniorski državni dvoranski prvak

Na Državnom dvoranskom prvenstvu za seniore, koje se ovog vikenda igralo na terenima TK Banja Luka, pobijedio je Marko Stanić iz TK Mladost Banja Luka. On je u finalnom meču koji je trajao duže od tri sata, pobijedio Daria Račića iz TK Banja Luka rezultatom 1:6 7:5 7:5.

1234

Marijana Novaković seniorska državna dvoranska prvakinja

Na Državnom dvoranskom prvenstvu za seniorke, koje se igralo na terenima TK Banja Luka, pobijedila je Marijana Novaković TK Sloboda Novi Grad. Ona je u finalu bila bolja od Dajane Cvjetković TK Top spin Bijeljina. Rezultat je bio 6:4 6:4.

1234

Fed Cup reprezentacija odputovala u Izrael

FED CUP reprezentacija Bosne i Hercegovine odputovala je danas u Izraelski Eilat, gdje će  od 01. – 04.02. ove godine nastupiti na turniru I Grupe Evroafričke zone.
Reprezentacija Bosne i Hercegovine će nastupiti u sljedećem sastavu:
1.    Jasmina Tinjić, 1991. - WTA 294, najbolji WTA ranking 239 (29.08.2011.)
2.    Anita Husarić, 1994. – WTA 1206, najbolji WTA ranking 1206 (19.12.2011.)
3.    Jelena Stanivuk, 1998. – WTA – nema, najbolji WTA ranking 706 (30.07.2007.) Jelena je posljednje četiri godine igrala za Baylor University
Selektor: Sanja Kovač
Nažalost, za našu reprezentaciju ove godine neće nastupiti Mervana Jugić Salkić (zbog dužeg boravka u Australiji), Jasmina Kajtazović  (povreda), Jelena Simić (obaveze u školi), a Ema Burgić i Nadina Šećerbegović zbog nastupa za Koledž nisu dobile odobrenje za nastup u reprezentaciji.

OPŠIRNIJE O TAKMIČENJU

1234

ATP Rang lista: Rekordni dometi bh tenisera

Na današnjoj ATP rang listi bosanskohercegovački teniseri bilježe nove rekordne domete. Po prvi puta u istoriji imamo 5 tenisera koji su rangirani među 500 najboljih na ATP rang listi.
Najbolje rangirani naš igrač je Amer Delić na 192. mjestu, što je skok od 18 pozicija. Iza njega je Mirza Bašić na 280. mjestu, što je njegov ranking karijere. Slijedi Damir Džumhur na 339.mjestu, a i iza njega je još jedan igrač sa najboljim rankingom u karijeri. To je Tomislav Brkić, koji je sada na 414.mjestu ATP liste. Aldin Šetkić je nakon osvajanja Futures turnira u Antaliji osigurao povratak u društvo 500 najboljih. Sada se nalazi na 476.mjestu. Slijede Franjo Raspudić, Ismar Gorčić i Jasmin Ademović.
U ukupnom zbiru naši igrači trenutno imaju 712 bodova, što je također rekordni domet.

ATP ZAGREB INDORS: Bašić bez finala kvalifikacija

ATP ZAGREB INDORS, (28)31.01.2012.- 05.02.2012.
Nagradni fond: 450.000 EUR
Podloga: Tvrda
Nastupaju: Mirza Bašić (ATP, 290), Tomislav Brkić (ATP, 498)
Singl kvalifikacije
1.kolo: Mirza Bašić – Adam Kellner HUN (ATP, 272)  6:4 6:0
             Tomislav Brkić – Toni Androić CRO (ATP, 360) 3:6 6:4 6:7(4)
2.kolo: Mirza Bašić – (8) Marco Chiudinelli SUI (ATP, 199) 6:7(3) 6.3 1:6

1234

ITF Women's Antalya: Čaluk prošla kvalifikacije i stala u 1.kolu GT

ITF Women's Circuit, Antalya (20)24.01.-28.01.2012.

PETIT AS 2012: Za Jokić prolaz samo u dublu

PETIT AS 2012, Tarbes, Francuska – 24.01.-28.01.2012.

Nerman Fatić državni dvoranski prvak do 18 godina

Na Državnom dvoranskom prvenstvu do 18 godina koje se igralo na terenima Teniskog centra Hotonj, u konkurenciji juniora pobjednik je Nerman Fatić, TK Junior Hadžići. On je u jako neizvjesnom i kvalitetnom finalnom meču savladao Denisa Porčića, TK Dramar Tuzla. Porčić je zbog povrede morao predati meč kod rezultata 3:6 6:4 6:6(2).

1234

ATP CHALLENGER HONOLULU: Deliću titula u dublu

ATP CHALLENGER HONOLULU, 24.01.2012.- 28.01.2012.
Polufinle: Delić/Rettenmaier USA - (4) Lee TPE/Sato JPN 6:4 7:5
Finale: Delić/Rettenmaier USA - Monroe/Sock USA 6:4 7:6(3)

1234

Damira Muminović državna dvoranska prvakinja do 18 godina

Na Državnom dvoranskom prvenstvu do 18 godina koje se igralo na terenima Teniskog centra Hotonj, u konkurenciji juniorki slavila je Damira Muminović, TK Sloboda Tuzla. U reprizi finala do 16 godina, Damira je pobijedila Jelenu Đordan iz TK Međugorje rezultatom 6:0 6:1.