ITF Women's Umag: Kajtazović bez finala dubla

Nastupaju: Jasmina Kajtazović (WTA, 727)

1. kolo: Jasmina Kajtazović – Anna-Lena Friedsman GER (WTA, 771) 6:7(1) 1:6

1. kolo: (3) Kajtazović/Radovanocić FRA – bye
2. kolo: (3) Kajtazović/Radovanocić FRA – Banovec/Popović CRO 6:3 6:2
Polufinale: (3) Kajtazović/Radovanocić FRA – (1) Borecka/Krejsova CZE 4:6 4:6

1234

DAVIS CUP 2012 - Turska prvi protivnik

Danas je u Bangkoku obavljen žrijeb za Davis Cup takmičenje 2012.godine. I naredne godine u Davis Cupu će učestvovati 130 nacija.Bosna i Hercegovina će se ponovo takmičiti u II Grupi Evroafričke zone gdje je prilikom žrijeba postavljena za trećeg nosioca. Prvi nosioc je Ukrajina a drugi Poljska. U 1.kolu, koje je na rasporedu od 10.-12.februara 2012.godine, reprezentacija Bosne i Hercegovine gostUJE U Turskoj. U slučaju pobjede, u 2.kolu koje se igra od 6.-8.aprila 2012.godine, Bosna i Hercegovina se sastaje sa pobjednikom meča Bjelorusija – Moldavija, ponovo na gostujućem terenu. Treće kolo je na rasporedu od 14.-16.septembra 2012.godine, a Bosna i Hercegovina bi ukoliko ponovi rezultat od posljednje dvije godine igrala protiv jedne od ovih reprezentacija: Poljska, Madagaskar, Estonija ili Luxemburg. Nažalost, i ovaj meč bi se igrao na gostujućem terenu.
Bosna i Hercegovina može biti domaćin jedino u slučaju poraza u 1.kolu od Turske.

1234

Davis Cup 2012 - u srijedu žrijeb

U srijedu, 21.09. će biti obavljen žrijeb Davis Cupa za 2012.godinu. Reprezentacija Bosne i Hercegovine će se i naredne godine takmičiti u II Grupi Evroafričke zone gdje je postavljena za  trećeg nosioca. Nosioci u II Grupi će biti: 1. Ukrajina, 2. Poljska, 3. BiH, 4. Mađarska, 5. Bjelorusija, 6. Latvija, 7. Kipar i 8.Estonija. Mogući protivnici Bosne i Hercegovine u I kolu koje je na rasporedu od 10.-12.februara 2012. su: Irska, Monako, Maroko, Luksemburg, Turska, Moldavija, Egipat i Madagaskar. Ako protivnik bude Maroko, domaćin će biti Bosna i Hercegovina, a kod ostalih protivnika domaćin će biti utvrđen žrijebom. Zbog Olimpijskih igara II kolo se igra već od 6.-8.aprila naredne godine.

2.singl meč: Martin Pedersen – Amer Delić  1:6 7:6(5) 6:7(1) 6:4 4:6

Od prvog poena potpuna dominacija našeg igrača. Prvi set dobija za samo 19 minuta i sa odnosom u poenima 25-7. Amer je nadmoćan i u drugom setu. Bez većih napora u drugom setu vodi 5:4 i kada se očekivalo da lako privede kraju drugi set, nastupa kriza u Amerovoj igri. Pedersen oduzima Ameru servis, lako dobija svoj servis i vodi 6:5. Amer se vraća na 6:6. U tie breaku je rezultat izjednačen do 5:5 kada Pedersen pravi mini  break i realizuje svoju prvu set loptu.  Amer dobro otvara treći set vodi 2:0 ali ne uspijeva zadržati break prednosti. Već u narednom gemu Pedersen pravi rebreak i set je potpuno izjednačen. U tie breaku Amer gubi samo jedan poen. Amer je poveo 2:1 u setovima. Četvrti set je izjednačen do 4:4, Pedersen dobija svoj servis i vodi 5:4. Pravi pritisak na Amerov  servis i uspjeva osvojiti četvrti set. Peti set opet izjednačen do 3:3. Amer pravi break u sedmom gemu i pored već nagomilanih sudijskih grešaka. Drži svoj servis do kraja meča.
Amer je u meču odservirao 28 as servisa.

Meč je trajao: 3h 20 min

Sutra su sa početkom u 14,00 sati igra dubl meč.