Kurs se organizuje po programu kreiranom u punoj saradnji sa Razvojnim odjelom ITF.

Kurs Level I bit ce odrzan u dva dijela:

Prvi dio „Play tennis Kurs“ u trajanju od 4 dana i drugi dio Kurs „Level I“ u trajanju od 11 dana.

• Kurs će se organizovati u periodu:

-Prvi dio „ Play tennis Kurs“ 23.-26.11.2023. (4 dana).  Lokacija: Sarajevo.

-Drugi dio kursa Level I (11 dana), bit ce organizovan u prvom kvartalu 2024. godine i to u modulima od 3-4 dana.  Lokacije po modulima i termini, bit ce usaglaseni i objavljeni do pocetka sljedece 2024. godine.

• Pravo ucesca na kursu Level I (drugi dio), imaju samo kandidati koji su uspjesno pohadjali i zavrsili kurs „Play tennis“.

„Play tennis“ kurs: 23.11. – 26.11.2024. - Informacije

• Maksimalan broj kandidata koji mogu pohađati kurs:  24
  • Minimalan broj kandidata za odrzavanje kursa: 16
  • Rok za dostavljanje prijave za učešće na kursu:13.11.2023.

Za prijavu koristit „Aplikacioni obrazac“ koji je u prilogu obavijesti

1234

PETAR BILETIĆ I TEA KOVAČEVIĆ NAJBOLJI NA MASTERSU U14

Teniska Akademija "GABELJIĆ" je 21 i 22  oktobra bila domaćin završnog "MASTERS" teniskog turnira za juniore i juniorke do 14 godina starosti.

Prvo mjesto kod juniora U14 osvojoo je Petar Biletić. Biletić je do prvog mjesta došao pobjedama nad Edinom Islamagićem, Daninom Šačiragićem, te u finalnom meču Biletić je bio bolji od Andrije Martinovića.
Drugo mjesto pripalo je Andriji Martinoviću, treće Daninu Šačiragiću, četvrto Adiju Đindžovskom, peto Maku Hadžiefendiću. šesto Edinu Islamagiću, sedmo Filipu Jevtiću, te osmo mjesto Benjaminu Yann Haganu.

Kod juniorki U14, Tea Kovačević je očekivano osvojila prvo mjesto. Do prvog  mjesta i pobjede na "MASTERS" turniru za juniorke U14 Tea je pobijedila Emanu Muslim, Edu Laru Šačirović, te Nikolinu Kovačević. Drugo mjesto pripalo je Nikolini Kovačević, treće Edi Lari Šačirović, četvrto Zani Kunosić.

Plasman juniorki U14 od petog do osmog mjesta:
5. mjesto: Tara Jokić
6. mjesto: Laura Ćuže
7. mjesto: Emana Muslim
8. mjesto: Ana Šupić

Na završnom  "MASTERS"  turniru u kategoriji  juniora i juniorki do 14 godina prikazan je zadovoljavajući nivo teniske igre. Raduje nas dobra igra  igrača i igračica iz U12 kategorija, koji su  ostvarili dobre rezultate na "MASTERS U14", te će sigurno u narednoj 2024 takmičarskoj sezoni bh tenis imati mnogo dobrih rezultata i na međunarodnoj teniskoj sceni.

#Tenis BiH #MASTERS U14 #Visit Sarajevo #BH Telecom
1234

ŠKOLA ZA NACIONALNE TENISKE SUDIJE

U organizaciji sudijskog odbora TSBIH održava se škola za nacionalne teniske sudije TSBIH.
Škola se organizuje za vrhovne, linijske i sudije u stolici.

Škola će se održati u Sarajevu od 01.-03.12.2023. godine. Kotizacija za školu iznosi 180 KM po osobi.
Prijave ostaju otvorene do 16.11.2023.godine. Minimalan broj kandidata  za održavanje  škole je 20.

1234

MASTERS JUNIORI U16: TITULA ZA NEMANJU TODORIĆ

U Banja Luci je od 14 i 15 oktobra održan završni "MASTERS" teniski turnir u kategoriji juniora do 16 godina starosti.

U konkurenciji juniora U16, prvo mjesto osvojio je Banjalučanin Nemanja Todorić. Todorić je u finalu bio bolji od Amira Škrijelja iz Sarajeva. Rezultat u finalu bio je 6/2, 6/1 za Todorića.

U meču za treće mjesto Novak Jaćimović je rezultatom 6/0,6/1 pobijedio Nikolaja Dušanića, koji je zauzeo četvrto mjesto.

Plasman od petog do sedmog mjesta:
5. mjesto: Stefan Mirjanić
6. mjesto: Jakov Petrović
7. mjesto: Nikola Pavljašević
8. mjesto: Pavle Miletić

"MASTERS" završni u kategoriji  juniorki do 16 godina nike održan, zbog nedovoljnog broja prijavljenih igračica.