Vijesti za mjesec: Juni 2014

1234

ZAVRŠENO DRŽAVNO PRVENSTVO BIH DO 18 GODINA

Nakon nastavka Državnog prvenstva Bosne i Hercegovine u kategoriji do 18 godina, prekinutog zbog vremenskih prilika, dobili smo pobijednike i u ovoj starosnoj kategoriji.

Novi  juniorski Državni prvak BiH do 18.godina je Nedim Ahmić koji je u finalnom meču bio bolji od Duračak Marsela razultatom 6/1 i 6/2.

Kod juniorki Čabro Lamija je pobijedila Amiru Jašarević sa 6/4 i 6/2 i tako zasluženo osvojila naslov juniorske Državne prvakinje BiH do 18 godina.

Teniski savez Bosne i Hercegovine ovim putem  čestita pobijednicima i učesnicima na svim ovogodišnjim juniorskim  Prvenstvima Bosne i Hecegovine.
1234

Nastavak Državnog prvenstva BiH do 18 godina

Nastavak Državnog prvenstva BiH do 18 godina je u subotu, 21.06.2014. u 12:00 sati na terenima Tenis HEAD Akademije.

1234

ADELA JOLDIĆ I LUKAS TOMIĆ pobijednici juniorskih Državih prvenstava BiH u kategoriji do 14.godina

Pobjednik Državnog Prvenstva za juniore do 14.godina je Lukas Tomić, koji je u finalu bio bolji od Ajdina Muharemovića i slavio razultatom 6/1 i 6/3.

Pobjednica Državnog Prvenstva za juniorke do 14.godina je Adela Joldić. koja je u finalu pobijedila Kanitu Isaković razultatom 6/0, 6/1.

1234

ODRŽANA SKUPŠTINA TENISKOG SAVEZA BOSNE I HERCEGOVINE

Dana 07.06.2014.godine u Olimpijskom Komitetu BiH u Sarajevu održana je Skupština Teniskog Saveza Bosne i Hercegovine.

Za novog Predjsednika Teniskog saveza BiH izabran je g.Ivan Brkić, dok je novi Predsjednik Skupštine TSBiH g.Mišo Rodić. Za Predsjednika Nadzornog Odbora TSBiH izabran je g.Bahrija Tanović.

Teniseri Bosne i Hecegovine u 2014.godini postižu veoma dobre i zapažene razultate, kako na pojedinačnim takmičenjima, tako i u nastupima za reprezentaciju Bosne i Hecegovine. Po prvi put će najbolja seniorska Davis Cup reprezentacija BiH u septembru mjesecu 2014. godine imati priliku da na domaćem terenu u Sarajevu, pobjedom nad reprezentacijom Litvanije osigura nastup u I skupini Davis Cup takmičenja.

Ovim putem novom rukovodstvu TSBIH,kao i svim bosankohercegovačkim teniserima i teniserkama želimo mnogo uspjeha u budućem radu i predstojećim takmičenjima.
Vaš
Teniski savez BiH

1234

DRŽAVNO PRVENSTVO BIH DO 14 GOD. ZA JUNIORE I JUNIORKE

Prijave za nadolazeće Državno prvenstvo BiH u kategoriji juniora i juniorki do 14 godina možete izvršiti na dole navedenim linkovima:

JUNIORI 14&U (TK DRAMAR) - LINK

JUNIORKE 14&U (TK ZMAJ OD BOSNE) - LINK

1234

Ajdin Muharemović i Maja Dodik pobjednici Državnih prvenstava BiH do 12 godina

U finalnom meču za juniore do 12 godina Ajdin Muharemović je savladao Lea Puljić rezultatom 6/4, 6/2.

Kod juniorki u kategoriji do 12 godina Maja Dodik je bila bolja od Katarine Trivić u finalnom meču.

1234

Sanin Zukić i Laura Tomić pobjednici Državnih prvenstava BIH do 16 godina

U finalnom meču za juniore do 16 godina Sanin Zukić je savladao Filipa Džakulu rezultatom 7/6(2), 6/1.

Kod juniorki je Laura Tomić bila bolja od Marije Zovko rezultatom 6/1, 6/3.

U finalu parova kod juniora su Zukić/Čabro bili bolji od para Subašić/Pezer rezultatom 6/2, 6/4. Kod juniorki par Radišić/Mujačić je u finalu savladao par Tomić/Ustavdić rezultatom 6/3, 7/5.