Vijesti za mjesec: April 2007

1234

27/04/07 - Otkazan OP Mostar 16 godina

Zbog nedovoljnog broja prijavljenih takmičara, TK MOSTAR je otkazao turnir koji se trebao održati od 28.04. -29.04.2007. godine u Mostaru.

1234

25/04/07 - Vujić objavio konačni spisak putnika za Egipat

Bojan Vujić, selektor Davis cup reprezentacije Bosne i Hercegovine objavio je konačni spisak putnika za Egipat, gdje će se naša Davis cup reprezentacija takmičiti u okviru III grupe Evroafričke zone, od 07.maja.Za reprezentaciju će nastupiti: Aleksandar MARIĆ, Zlatan KADRIĆ, Uglješa OSTOJIĆ i Mirza BAŠIĆ, jedini debitant i najmladji igrač u istoriji Davis cup reprezentacije BiH.U našoj grupi će osim reprezentacije Bosne i Hercegovine nastupiti i reprezentacije Egipta, Islanda, Irske, Litvanije, Moldavije, San Marina i Turske.

1234

26/04/07 - ITALIJA: Dvije pobjede I. Dodiga

Padova (10.000) - 1. kolo: I. Dodig - (WC) A. Giraudo (ITA) 6:2, 6:3; 2. kolo: I. Dodig - (q) M. Kukushkin (RUS) 6:3, 6:4; dubl - 1. kolo: (4) I. Dodig/ I. Cerović (CRO) bye; četvrtfinale: (4) I. Dodig/ I. Cerović (CRO) - B. Kavčič/ G. Žemlja (SLO) 1:6, 3:6.

Naš najbolji teniser Ivan Dodig se vraća starim navikama, tj. pobjedama. Na futuresu u Italiji, koji se igra u Padovi za nagradni fond od 10.000 dolara, u prva dva kola je bio bolji od dva solidna protivnika. Iako je Talijan Alberto Giraudo (6:2, 6:3) u glavni turnir ušao sa pozivnicom, on nije bezalen protivnik o čemu svjedoči i trenutna pozicija na ATP listi (u top 600). Mada kvalifikant, Rus Mikhail Kukushkin (6:3, 6:4) je čak i bolji na ATP listi (oko 550. pozicije), ali je još važniji podatak da je u 1. kolu izbacio 1. nositelja Nizozemca Igora Sijslinga, 297. igrača svijeta.
U dublu je Dodig igrao sa Ivanom Cerovićem, te su kao 4. nositelji na startu bili slobodni, a u četvrtfinalu su od njih bolji bili Slovenci Blaž Kavčič i Grega Žemlja (1:6, 3:6). (mh)

1234

25/04/07 - Reprezentacije BiH do 12 godina na Evropskom prvenstvu

U organizaciji Tennis Europe, ove godine se po prvi put organizuju ekipna prvenstva za juniore i juniorke do 12 godina. Na prvenstvima će nastupiti i naše selekcije. Danas je iz Tennis Europe stigao raspored kvalifikacionih grupa.Juniori će nastupati od 26.-29.jula u kvalifikacionoj grupi B u Breši, Italija. U grupi su:Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Mađarska, Italija, Island, Portugal i Švicarska.Juniorke će u istom terminu nastupati u kvalifikacionoj grupi A u Slivenu, Bugarska. U grupi su: Bugarska, Bosna i Hercegovina, Mađarska, Rumunija, Švicarska i Turska.

1234

23/04/07 - Nastup veterenskih ekipa na SP

Veteranske reprezentacije Bosne i Hercegovine +35 i +45 nastupaju ove sedmice na Svjetskom prvenstvu za veterane koje se igra u Antaliji. Nakon završetka ekipnog Svjetskog prvenstva, nekoliko igrača će učestvovati po prvi put i na pojedinačnom Svjetskom prvenstvu.

1234

23/04/07 - Ema Burgić osvojila ITF turnir u Mostaru

Odigravanjem finalnih mečeva, jučer je u Mostaru završen ITF turnir za juniore do 18 godina. U konkurenciji juniorki slavila je naša igračica Ema Burgić koja je u finalu savladala rezultatom. U konkurenciji juniora je pobijedio 6/3 6/3. Burgićeva je do finala došla nakon ubjedljivih pobjeda nad Ćurić Hrvatska 7/5 6/3, Mihalovičovom iz Slovačke 6/3 6/0, Jozipović iz Hrvatske 6/2 6/2, Tomić iz BiH 6/3 6/2.U konkurenciji juniora najbolji je bio Blaž Rola iz Slovenije koji je u finalu savladao Mađara Borsosa 7/5 6/3.

1234

23/04/07 - Mirza Bašić igrao finale u Alikanteu

Mirza Bašić, koji već mjesec dana trenira u Teniskoj akademiji Katalonskog teniskog saveza u Barceloni, na svom prvom ITF turniru koji se igrao u Alikanteu, napravio je zapažen rezultat. Nakon pobjeda nad Osadzeom iz Gruzije 6/4 6/2, Miltonom iz Velike Britanije (2 nosilac) 6/0 2/0 predaja, Mazon-Hernandezom iz Španije 7/5 6/4, Rodriguezom iz Hondurasa 6/1 3/6 7/6(3), zapeo je tek u finalnom meču protiv prvog nosioca Južnoafrikanca Hume. Rezultat je bio 7/5 6/4 za Humu. Nakon ovog turnira Mirza će biti plasiran na 320 mjestu ITF rang liste za juniore do 18 godina.Ove sedmice Mirza nastupa na još jednom turniru koji se igra u Teniskoj akademiji Juan Carlos Ferrero.

1234

20/04/07 - Mauritius, BiH : Finska 2:0

Nakon potpuno nejasnih objašnjenja ITF-a u vezi sa nenastupanjem Alžira naša reprezentacija danas igra meč protiv Finske za ostanak u II grupi.
Dijana Stojić - Emma Sofia Helisten (ITF 319) 6/1 6/3
U prvom meču Dijana Stojić je lako nadigrala mladu Helisten. Prvi set je bez većih problema dobila sa 6/1, u drugom setu je povela 3/1, Finkinja je uzvratila sa dva gema i kod rezultata 3/3 imala break loptu za vodstvo. Dijana je odbranila break loptu, i dobila taj gem. U posljednjem gemu Dijana je isoristila tek treču meč loptu, i tako rješila susret u svoju korist 6/1 6/3.
Sandra Martinović - Pia Suomalainen (WTA 512) - 7/5 3/6 6/4
Meč koji je trajao 2 sata i 40 minuta. Sandra je dobro počela povela 4/1 i 5/2, i kod rezultata 5/3 ne koristi tri set lopte. Finkinja dolazi do 5/5, a onda Sandra teško dolazi do još dva gema I osvaja set 7/5. U drugom setu Finkinja vodi 3/1, Sandra dobija dva gema, ali Finkinja lako dolazi do drugog seta 6/3. U trećem setu do sedmog gema obje igračice osvajaju svoj servis. U sedmom gemu, koji je trajao 15 minuta, Sandra pravi break, i do kraja meča drži svoj servis. U posljednjem gemu koristi drugu meč loptu i set završava sa 6/4.Dubl meč se neće igrati.Bosna i Hercegovina će se i naredne godine takmičiti u II grupi Evroafričke zone.

1234

19/04/07 - Mauritius, Bosna i Hercegovina : Gruzija 0:2

Dijana Stojić - Oksana Kalashnikova (WTA 969) 2/6 3/6
U prvom meču Dijana Stojić je igrala protiv najveće nade Gruzijskog tenisa, sa lako pamtljivim prezimenom. To prezime će sigurno narednih godina biti često ponavljano na teniskoj sceni, jer mlada Gruzijska i igra u skladu sa svojim prezimenom. Meč je bio izjednačen do rezultata 3/2 za Gruzijku, a tada je ona zapucala iz svih oružja. Sedam gemova zaredom i vodstvo 6/2 4/0. Dijana se budi, dobija 3 gema i drugi set čini neizvjesnim. U 8 gemu drugog seta Dijana ne koristi gem loptu za izjednačenje, u narednom gemu propušta brejk loptu i Gruzijka tako dobija dva gema koja su je odvela do druge pobjede na ovom turniru.
Sandra Martinović - Margalita Chakhnashvili (WTA 142) 2/6 6/7(6)
Drugi meč je počeo potpuno izjednačeno do rezultata 3/2 za Gruzijku. U sva tri gema koja je Sandra izgubila imala je jednu ili dvije lopte prednosti, ali nije dobila ni jedan. Tri gema zaredom dovodi Gruzijku do prvog seta. U drugom setu Sandra je krenula puno odlučnije te je imala prednost od 4/1 i 5/2. Kod rezultata 5/3 za Sandru, Sandra ima dvije set lopte koje ne koristi. Na trećoj set lopti sudija pravi kardinalnu grešku i ta šansa odlazi u nepovrat. Tie break je bio potpuno izjednačen do 6/6 i tada Gruzijka dobija dva poena i meč. Dubl meč se nije igrao.Ostali rezultati:Portugal - Norveška 2:0Južna Afrika - Grčka 2:0U našoj grupi je prvi Portugal, druga je Gruzija, treća Bosna i Hercegovina i četvrta Norveška. Naša reprezentacija tako nije izborila meč za prolazak u drugu grupu, a da li je osigurala ostanak u II grupi razjasniće objašnjenje ITF-a koje se očekuje danas.

1234

18/04/07 - Mauritius, Portugal - Bosna i Hercegovina 2:0

U nastavku jučer prekinutog meča izmedju Sandre Martinović i Frederike Piedade (WTA 261), u nevjerovatnim vremenskim uslovima kakvi ovih dana vladaju na Mauritiusu, nakon nekoliko prekida zbog kiše i jakog vjetra, pobjedila je Portugalka 6/1 6/1.Dubl meč se nije igrao. Slijedi meč protiv Norveške koja je u I kolu poražena od Gruzije takodje sa 2:0.