27/08/2007 - Damir Džumhur osvojio Mercedes Jugend Cup

1234

Juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine Damir DŽUMHUR osvojio je jučer u Rutesheimu, Njemačka turnir MERCEDES JUGEND CUP 16&U, I kategorije iz kalendara Tennis Europe. On je do finala savladao Njemce Drzyzgu 6/2 6/1, Yawalkara 6/1 6/0, Reinweina 4/6 6/0 6/2, zatim Španca Cajigala 7/5 6/4, u polufinalu prvog nosioca Bjelorusa Filina 6/2 6/3. U finalnom meču je bio bolji od Njemca Dominika Šulca rezultatom 6/4 6/3.Na istom turniru, ali u konkurenciji do 14 godina je uspješno nastupao Alen Salibašić. Zaustavljen je u polufinalu od kasnijeg pobjednika turnira Slovaka Filipa Horanskog. Rezultat je bio 7/5 7/6 za Slovaka. U konkurenciji dublova Salibašić je sa Turčinom Ozgencom slavio u finalnom meču nad Ruskom kombinacijom Ilmuradov/Neimatov rezultatom 6/4 6/1.