01/07/08 - JUNIORI: Mirza poveo pa stao

1234

Velika Britanija (Wimbledon, trava) - 2. kolo: Mirza Bašić; Dane Propoggia (AUS) 6:4, 4:6, 1:6.

Naš najbolji junior Mirza Bašić je dobro započeo meč 2. kola juniorskog dijela Wimbledona protiv Danea Propoggie (AUS). Napravio je dva breaka (Australac jedan) i manje-više sigurno priveo set kraju. U drugome je igra bila izjednačena do 9 gema kada je Australac napravio break i odmah to pretvorio u izjednačenje. U međuvremenu je Mirza igrao dosta dobro, ali česte break prilike nije koristio. Tako je bilo i početkom odlučujućeg seta, kada je rezultat, umjesto na 2:2, otišao na 1:3, a Mirza propustio više break prilika. Nakon toga naš junior kao da nije pružao otpor.
Ipak, ovaj nastup treba vidjeti u kontekstu normalnog razvoja jednog talentovanog igrača, koji je ove godine okusio taj elitni svijet grand slamova, zabilježio dovoljno pobjeda da zna kako ništa nije nedostižno i - pripremio teren za povratak. Juniorski ili seniorski, svejedno. (mh)