03/07/08 - JUNIORI: Par Bašić/Wu u četvrtfinalu!

1234

Velika Britanija (Wimbledon, trava) - Dubl - 2. kolo: Mirza Bašić / Di Wu (CHN) - Vasek Pospisil / Milos Raonic (CAN) 7:5, 6:7(3), 6:3.

Mirza Bašić i dalje ostaje u wiembledonskoj juniorskoj konkurenciji - on i Kinez Di Wu uspjeli su savladati i drugu prepreku i izboriti nastup u četvrtfinalu. Danas su odigrali dosta ravnopravan meč protiv Vašeka Pospišila i Miloša Raonića, koji nastupaju pod kanadskom zastavom. Prvi set je otišao na stranu para Bašić / Wu nakon prvog i jedinog breaka u tom setu (kod rezultat 5:5), drugi na stranu njihovih protivnika nakon jedinog breaka i to u 13. igri kod rezultata 3:3 i Mirza i Di više nisu osvojili poena. U odlučujućem setu Bašić / Wu su break napravili odmah na početku (kod 1:0), te poveli sa 3:0 i tu prednost rutinski održali do kraja, s tim da su za pobjedu iskoristili tek drugu meč-loptu.
Naredni protivnici će im biti 2. nositelji Amerikanci Ryan Harrison i Bradley Klahn. (mh)