21/09/08 - ITALIJA: Ismar bolji od 2. nosioca

1234

Napulj (42.500 eura, zemlja) - Kvalifikacije - 2. kolo: Ismar Gorčić; (2) Luca Vanni (ITA) 7:6(5), 3:6, 7:6(4).

Danas je Ismar Gorčić napravio veliki korak na putu ka nastupu na challengeru u Napulju, Italija, koji se igra na zemljanim terenima i za 42.500 eura nagradnog fonda. U meču 2. kola on je u tri seta savladao 2. nosioca, domaćeg predstavnika Lucu Vannija, 366. igrača svijeta. Rezultat kaže da je to bio dosta izjednačen meč, a da su presudili jači nervi - 7:6(5), 3:6, 7:6(4). Ustvari, malo je bilo preokreta, jer su oba igrača držala svoj servis, posebno u trećem setu, gdje do 6:6 nije bilo niti jednog breaka. Takođe, Ismar je spasio jednu meč-loptu kod rezultata 5:6 i 30:40 u odlučujućem setu.
Ismarov posljednji protivnik u kvalifikacijama je Jamajčanin Dustin Brown, 7. nosilac i trenutno 433. igrač svijeta (najbolji plasman 412. pozicija). Dakle, naš teniser ima lijepu priliku, pogotovu ako se zna da je već jednom igrao sa ovim protivnikom (u maju 2005. godine) i pobijedio. (mh)