BOSNA I HERCEGOVINA
1
POLJSKA
2

U meču koji nije imao rezultatski značaj za konačni poredak ekipa u našoj grupi, Bosna i Hercegovina je poražena od Poljske rezultatom 2:1.
Sutrašnji protivnik u meču koji odlučuje o ostanku u I grupi je Bugarska. Početak meča je u 15:00 h.

Trajanje meča: 02h 05min
Mervana je danas odigrala meč života. Radwanska, trenutno 9.igračica svjetske rang liste, ušla je u meč opušteno računajući da će to biti lagan posao, i dobar trening meč pred sutrašnji dvoboj sa Velikom Britanijom za ulazak u Svjetsku grupu. To joj se činilo i nakon prvog seta koji je lako dobila, zahvaljujući servisu koji Mervana nije uspjevala kontrolirati. Odmah na početku drugog seta, vidjelo se da je Mervana preuzela inicijativu, reternira fenomalno, servis je služi. Radwanska je u čudu. Mervana pravi break u 6.gemu drugog seta i vodi 4:2, Radwanska pravi rebreak, ali i Mervana ponovo oduzima protivnici servis, i kod rezultata 5:4 servira za set. Koristi drugu set loptu. Sjajan početak trećeg seta. Mervana bvodi 2:0, ima dvije lopte za 3:0, ali ipak ne uspijeva osvojiti gem, što joj se ponovilo u još dva gema u ovom setu. Do rezultata 5:4 obje igračice osvajaju svoj servis. U narednom gemu na servis Radwanske, Mervana nakon njenog vodstva 40:15 ima dvije meč lopte. Ni jednu ne koristi. Na novu priliku je čekala čitavih 15 minuta. U tie-breaku, kod rezultata 5:5 pravi mini break, i konačno koristi treću meč loptu. Pobjeda je to za pamćenje, pobjeda koja će imati svoj odjek u svijetu tenisa, i pobjeda koja je dobar uvod za sutrašnji odlučujući meč protiv Bugarske.