SAOPEN09: Austrijanac opet koban!

1234

Sarajevo (BiH, 30.000 eura +H, tvrda podloga, dvorana) - četvrtfinale: (WC) Ismar Gorčić -(6) Andreas Haider-Maurer (AUT) 5:7, 1:6

Nažalost, Ismar Gorčić nije uspio produžiti niz pobjeda na sarajevskom čelendžeru na tri, a krivac je Austrijanac Andreas Haider-Maurer, 6. nositelj, koji je dan ranije izbacio i Aldina šetkića. Odmah se mora istaknuti da u petak naš teniser nije bio previše raspoložen za igru, a da je njegov protivnik, trenutno 265. igrač svijeta, odigrao veoma dobro.

Do 5:5 oba tenisera su držali svoj servis, a onda je Gorčić na momenat popustio, napravio i jednu duplu servis pogrešku, a Austrijanac je iskoristio prvu i jedinu break priliku i - osvojio set. U drugom setu se Ismar držao u prvih nekoliko gemova, kada je nastojao i napraviti break. Prilika je bilo, ali se Haider-Maurer uspješno izvlačio iz tog pritiska, te brzo uzvratio i poveo 4:1. Tu prednost je, do kraja meča, rutinerski održavao i došao do pobjede. (mh)