ŠPANIJA: Mervana dobro startala

1234

Barcelona (220.000, zemlja) - Kvalifikacije - 1. kolo: Mervana Jugić-Salkić - Andrea Hlavackova (CZE) 6:4, 7:5.

Naša najbolja teniserka svih vremena Mervana Jugić-Salkić danas je uspješno odradila 1. kolo kvalifikacija za WTA turnir u Barceloni (španija, 220.000, zemlja). U dva seta je savladala 22-godišnju Čehinju Andreu Hlavackovu - 6:4, 7:5 - u meču koji je trajao 1:18 sati i obilovao breakovima. Tako je Mervana od osam break prilika iskoristila šest, a protivnica 4-5. Međutim, stiče se utisak da je naša teniserka kontrolisala cijeli meč, pa čak i na početku, kada je gubila 1:3, jer je to brzo stigla, a zatim break napravila u najbolji momenat (kod 4:4) i cio posao obavila za 28 minuta. U drugom setu je naša teniserka vodila (4:2, 5:3), ali je Čehinja stigla na 5:5, onda je uslijedio scenarij iz završnice prethodnog seta - break i siguran servis za pobjedu.
Bio je ovo za obje teniserke premijerni nastup na zemlji u ovoj godini. Naredna protivnica Mervani je 26-godišnja Ruskinja Elena Bovina, svojevremeno 14. igračica svijeta, koja se sada pokušava vratiti u vrh svjetskog tenisa, ali je sada tek 161. na WTA rang-listi. (mh)