Davis Cup, III grupa Evroafričke zone (1.-4.mjesto)

BOSNA I HERCEGOVINA

1

MAROKO

2

Bio je to meč u kome Ismar nije iskoristio svoje šanse. Marokanac već u prvom servis gemu pravi veliki pritisak na Ismarov servis. I pored vodstva 40:0, Ismar osvaja gem nakon 4 izjednačenja. Već u narednom Ismar uzvraća, koristi prvu break loptu, sigurno servira u narednom i vodi 3:1. Kod rezultata 4:2 Ismaru ne ide prvi servis i Marokanac vraća break. Kod rezultata 5:5 Ismar ne koristi break loptu, a u narednom servis gemu ne uspijeva zadržati prednost 40:0. Bilo je to 7:5 za Marokanca.
Već u trećem gemu drugog seta Ismar ima 0:40, ali ne uspijeva uzeti gem. To mu se sveti u narednom gemu i Marokanac dolazi do vodstva 4:1. Ismar se budi, sigurno servira, pravi break i dolazi do 4:4. Marokanac u narednom gemu dobro servira i dolazi do 5:4. U posljednjem gemu Ismar ima 40:15, dolazi do izjednačenja i Marokanac koristi drugu meč loptu.

Trajanje meča: 1h 40 min.
Aldin je odigrao meč pun preokreta i izgubljenih servisa. Aldin je loše ušao u meč, gubi svoja tri prva servis gema, pravi jedan break i Marokanac vodi 5:1. Kada su svi očekivali da će Marokanac lako doći do prvog seta, Aldin se budi. Pronalazi igru i dolazi do izjednačenja 5:5. Servira za prvo vodstvo u tom setu ali ne uspijeva. Protivnik koristi prvu set loptu i dolazi do prvog seta 7:5.
U drugom setu do rezultata 2:2 ni jedan od igrača ne uspijeva dobiti svoj servis. Aldinu to polazi za rukom za vodstvo 3:2, zatim lako dolazi do 5:2. Ali onda dolazi do neshvatljivog pada u Aldinovoj igri. Gubi narednih 5 gemova i bilo je to 7:5 za Marokanca i u drugom setu.
Trajanje meča: 2h 05 min.

Ismar i Aldin su odigrali sjajan meč i za samo 50 min. savladali najbolju marokansku dubl kombinaciju. U prvom servis gemu uspijevaju osvojiti gem iako su imali 0:40. Do rezultata 2:2 meč je bio potpuno izjednačen, a onda naša dubl kombinacija uzima 4 gema za redom. Bilo je sigurnih 6:2. U drugom setu Ismar i Aldin prave break u trećem gemu i imaju vodstvo od 2:1. Novi break prave pri rezultatu 4:2, vode 5:2, i u narednom gemu koriste drugu meč loptu.
Poslije viđene nadmoći u dublu ostaje žal za propuštenim prilikama u singl mečevima. No, i pored poraza, pobjeda u sutrašnjem meču protiv Tunisa nas vodi u II grupu Evroafričke zone.