DAVIS CUP: BOSNA I HERCEGOVINA - NORVEŠKA

BOSNA I HERCEGOVINA

2

NORVEšKA

1

Prvi meč današnjeg susreta sa reprezentacijom Norveške donio je pravu dramu, ali sa sretnim završetkom. Ismar je sigurno ušao u meč, napravivši break u 6 gemu prvog seta. Isto je ponovio i u osmom gemu i bilo je to sigurnih 6:2. Drugi set je protekao u izjednačenoj borbi. Norvežanin ga je odigrao skoro bez greške. U petom gemu Ismar ima 40:30, ali protivnik koristi drugu break loptu i zadržava servis do kraja seta. Bilo je to 6:4 i izjednačenje u setovima. Treći set je potpuno izjednačen do rezultata 5:4 za Ismara. Ismar u narednom gemu pravi pritisak na servis protivnika ali ne uspijeva iskoristiti dvije meč lopte. Ismar sigurno servira za vodstvo 6:5 i u narednom gemu dolazi do 15:40. Koristi drugu meč loptu u tom gemu, i Bosna i Hercegovina vodi 1:0.

Trajanje meča: 1 h 58 min.
Drugi meč je donio mnogo manje neizvjesnosti. Aldin je od prve lopte kontrolisao tok meča, i ni u jednom trenutku njegova pobjeda nije dolazila u pitanje. Do rezultata 3:2 za Aldina oba igrača uzimaju svoj servis s tim da je u tom period Aldin bio dva puta pod velikim pritiskom. Oba puta se izvači sa 15:40 i osvaja svoj servis gem, da bi u šestom gemu napravio break i sigurno doveo taj set do kraja. Bilo je 6:3. U drugom setu Aldin u prvom gemu pravi break, ali protivnik uzvraća u narednom. Kod rezultata 2:3 Aldin ne koristi dvije break lopte. Aldin pravi novi break kada je to bilo najpotrebnije kod rezultata 5:5. Aldin zatim kod rezultata 6:5 servira za meč i koristi drugu meč loptu. Bosna i Hercegovina je tako povela 2:0 i osigurala prvo mjesto u grupi.
Trajanje meča: 1 h 29 min.
Mirza i Tomo su dobro otvorili meč. Prave break u četvrtom gemu prvog seta i vode 3:1. Mirza ne uspijeva zadržati svoj servis, Zatim i Tomo gubi svoj servis i Norvežani dolaze do prvog seta 6:4. U drugom setu iskusniji norveški par dolazi do vodstva 5:1.Pojavljuje se mala nada na 5:3, naši imaju dvije gem lopte koje ne koriiste i Norvežani rješavaju i drugi set sa 6:3.