SRBIJA: Gorčiću maratonac

1234

Beograd (10.000, zemlja) - 1. kolo: Ismar Gorčić - (q) Dejan Katić 4:6, 7:6(10), 6:4; Siniša Marković - (5) Kornel Bardoczky (HUN) 4:6, 1:6

Naš najiskusniji teniser Ismar Gorčić danas je na prvom ovogodišnjem srbijanskom futuresu zabilježio tešku, ali vrijednu pobjedu. Riječ je o duelu 1. kola turnira koji se igra u Beogradu, na zemljanim terenima i za 10.000 dolara nagradnog fonda, a protivnik mu je bio kvalifikant i domaći predstavnik Dejan Katić. Riječ je o teniseru koji se pokušava vratiti nakon ozljede, a prije dvije godine je bio 604. igrač svijeta. Naš teniser je u meč ušao usporeno pa se od poraza spašavao u tiebreaku drugoga seta, gdje je protivnika ostavio na 10 poena. Odlučujući set je donio manje neizvjesnosti i prolaz u 2. kolo našeg tenisera, gdje ga čeka 1. nositelj Italijan Simone Vagnozzi, trenutno 275, a svojevremeno i 192. igrač svijeta. Dosad su se susretali tri puta, a Ismar je bio bolji samo u prvom meču, koji je održan 2004. na challengeru u Rimu, kada je odluka pala u tiebreaku trećeg seta - 6:3, 5:7, 7:6(6).

Drugi predstavnik BiH na ovom turniru bio je Siniša Marković, koga je savladao 5. nositelj Kornel Bardoczkyj (HUN), sa sigurnih 4:6, 1:6.
Inače, svi singlovi 1. kola su zbog kiše igrani danas, a dubl turnir još nije ni počeo. Gorčić je u timu sa Marinom Bradarićem, a u 1. kolu će igrati protiv američko-bugarske kombinacije Nikita Kryvonos / Vasil Mladenov. (mh)