FED CUP – BOSNA I HERCEGOVINA – LATVIJA 0:3

BOSNA I HERCEGOVINA -LATVIJA 0-2
Ema Burgić - Irina Kuzmina 7/5 3/6 6/7 (5) (trajanje meča 2:58)
Sandra Martinović - Diana Marcinkevica 5/7 1/6 (trajanje meča 1:07)
Burgić/Husarić - Marcinkevica/Dekmeijere 6/4 2/6 0/6

U meču koji je trajao skoro tri sata presudilo je iskustvo koje je bilo na strani Kuzmine. Latvijka je dobro otvorila meč, povela sa 4/1 ali Ema pravi preokret, vodi 5/4. Latvijka dobija svoj servis i rezultat je 5/5, nakon čega Ema sigurno dobija naredna dva gema i prvi set rješava u svoju korist 7/5. Drugi set je izjednačen do rezultata 2/2, Ema gubi tri gema za redom i Latvijka dobija set sa 6/3. Prva četiri gema trećeg seta prolaze tako da obje oduzimaju servis protivnici. Ema u petom gemu osvaja svoj servis i vodi 3/2. U narednom se vraća sa 0:40 ali ne uspijeva dobiti gem. Ema sjajnom igrom dobija dva nerdna gema, vodi 5/3, Latvijka smanjuje na 5/4. Ema servira za meč. Ima 40:30, sjajno odigrava jednu kratku loptu, Latvijka krajnjim naporom stiže, loptica je na vrhu mreže, i na žalost prelazi na Eminu stranu. Nakon toga je meč trajao još 25 minuta, ali Ema ne dolazi do nove meč lopte. U tie breaku Ema vodi 3/1, Latvijka dolazi do 4/3, zatim je 4/4, Ema pravi dvostruku grešku, ipak dolazi do 5/5, Latvijka vodi 6/5, Ema pravi ponovo duplu grešku. Latvija vodi 1:0.

Sandra Martinović - Diana Marcinkevica 5/7 (trajanje meče 1:07)
U 1. setu je Sandra imala vodstvo 5/2 i 40:15. Nakon što je propustila tri set lopte, Latvijka je potpuno preokrenula igru i dobila set sa 7/5. Od nesretno izgubljenog 1.seta Sandra se nije oporaviti u 2.setu, koji je Latvijka lako rješila u svoju korist sa 6/1.

Naredne godine fed Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine će se takmičiti u II Grupi Evroafričke zone.