0

0

0

Meč trajao 1h 25 min

Nakon prvog dana Davis Cup meča 1.kola Evroafričke zone između Makedonije i Bosne i Hercegovine koji se igra u Velesu, rezultat je izjednačen 1:1.
U prvom meču su se sastali najbolji makedonski igrač Predrag Rusevski i naš drugi reket Ismar Gorčić. Rusevski je lako mač rješio u svoju korist rezultatom 6/4 6/2 6/4. Za Ismara su kobni bili prvi gemovi u sva tri seta u kojima je imao servis. Sva tri gema je dobio Rusevski. Početnu prednost je Makedonac znalački držao do kraja setova. U trećem setu Ismar pravi break i izjednačava na 2/2, ali ne dobija svoj servis. Makedonac dolazi do vodstva 5/2 i prve meč lopte. Pravi dvostruku grešku, Ismar pravi break, dobija svoj gem. Činilo se da Makedoncu ponestaje snage. Ipak u narednom setu dolazi do dvije meč lopte i već prvu koristi. Meč je trajao 1h i 50 minuta.
U drugom meču naš najbolji igrač Aldin šetkić nije dao ni malo šansi drugom reketu Makedonije Dimitru Grabulovskom. Neizvjesnost je trajala samo u prvom gemu meča, kada je Makedonac na Aldinov servis imao jedinu break priliku u cijelom meču. Aldin lako rješava prvi set u svoju korist rezultatom 6/1. Na početku drugog seta Aldin odmah pravi break i rutinerski završava drugi set rezultatom 6/4. U trećem se Makedonac potpuno predao. Aldin lako dobija treći set rezultatom 6/0. Aldin je u ovom meču pokazao da je ovo njegova sezona. Meč je trajao 1h i 25 minuta.
MAKEDONIJA - BOSNA I HERCEGOVINA 1:1