DAVIS CUP: MAROKO - BOSNA I HERCEGOVINA 1-1

DAVIS CUP MAROKO - BOSNA I HERCEGOVINA 1-1

Petak, 04.03.2011.godine

1.meč: AMER DELIĆ (BiH) - REDA EL AMRANI (MAR) 2-6 (4)6-7 4-6
2.meč: ALDIN ŠETKIĆ - TALAL OUAHABI 6-4 2-6 5-7 6-3 6-4

Nakon prvog dana Davis Cup meča izmedju Maroka i Bosne i Hercegovine rezultat je neriješen 1:1.

meč je trajao 2h 14 min

U prvom meču današnjeg programa sastali su se Amer Delić i prvi reket Maroka Reda El Amrani. Amer je dobro ušao u meč, u prvom gemu pravi break, a nakon toka Reda kontroliše cijeli tok meča. Amer je bio blizu osvajanja drugog  seta, ali je Reda fantastično odigrao tie break i poveo 2:0. Bilo je jasno od početka meča da Redina igra ne odgovara Ameru. Amer je pokušavao igrati kraće poene i to mu je polazilo za rukom samo nakon dobrog servisa. Reda se trudio igrati što duže poene, a to Ameru očito danas nije odgovaralo.

2.meč: ALDIN ŠETKIĆ - TALAL OUAHABI 6-4 2-6 5-7 6-4 6-4
Meč je trajao 4h 27 min

Davis Cup donosi zaista uzbudljive i neizvjesne mečeve. Jedan takav meč je danas odigrao naš prvi reket Aldin Šetkić. Ali izgleda da se i reprezentacija BiH specijalizirala za takve mečeve. Aldinu Šetkiću je trebalo čak 4 sata i 27 minuta da skrši otpor 33.godišnjeg Talala Ouahabija. Aldin je odlično odigrao skoro cijeli meč, osim u drugom setu kada potcijenio protivnika nakon dobijenog prvog seta. Ali šta je danas Ouahabi stizao graniči sa nemogućim. Aldin je propustio priliku u trećem setu da dodje do lakše pobjede. Kod rezultata 5:4 nije iskoristiio jednu set lpotu, i poslije je set otišao na stranu Marokanca. U četvrtom setu Aldin pravi break u šestom gemu, i prednost drži do kraja seta. Peti set otvara odlično. Pravi dva breaka i vodi 4:1. U narednom servis gemu ne uspijeva osvojiti svoj servis, Marokanac dobija svoj servis i smanjuje na 4:3. Aldin ne koristi prvu meč loptu na servis Ouahabija, ali sigurnim servisom rješava naredni gem u svoju korist.

Sutra u 14,00 sati na rasporedu je dubl meč.