DAVIS CUP: BAŠIĆ SAVLDAO JAKUPOVIĆA, BIH VODI 1:0

1234

Davis Cup reprezentacija BiH je dobro otvorila svoj meč prvog kola II Zone Euro-Afričke grupe i povela sa 1:0 protiv Grčke. Naime, Mirza Bašić (ATP 236) je savladao Alexandrosa Jakupovica (ATP 519) rezultatom 3:0 u setovima pred preko 1.000 ljubitelja tenisa u Sarajevskoj dvorani „Ramiz Salčin“ na Mojmilu.

U prvom setu Mirza je napravio rani break, odmah u drugom gemu seta i tu prednost održao do kraja seta osvojivši ga sa 6:3. Na svom servisu Mirza Bašić protivniku nije dopustio niti jednu break priliku i kontrolisao je cijeli tok prvoga seta.

U drugom setu Mirza je nastavio sa odličnom igrom uzevši servis svog protivnika 2 puta za osvajanje seta rezultatom 6:2. Mirza je tokom drugog seta održavao visoko nivo igre i kao u prvom setu nije prepustio niti jednu break priliku svom protivniku iz Grčke.

Treći set je donio malo više neizvjesnosti ali samo to do rezultata 2:2 kada Mirza koristi svoju drugu break priliku i preuzima kontrolu trećeg seta  kojeg osvaja rezultatom 6:2.

Meč je trajao malo duže od jednog sata i trideset minuta, Mirza je imao 11 aseva spram Jakupovicevih 2, dok svom protivniku Mirza nije prepustio niti jednu break priliku, čime je potvrdio ulogu favorita u ovom meču.

Drugi meč između Damira Džumhura (ATP 144) i Markosa Kalovelonisa (ATP 691) počinje u 15:05.