Sanin Zukić pobjednik juniorskog teniskog turnira u Zenici

1234

Teniski klub "Čelik" iz Zenice uspješno je organizovao petnaesti (15) po redu međunarodni teniski turnir iz kalendara Tennis Europe u kategoriji do šesnaest godina (16&U). Ove godine na turniru  je učestvovalo oko 80 takmičara iz jedanaest (11) zemalja Europe. Bosanskohercegovački tenis na ovom turniru pokazao je visok stepen kvaliteta, jer su i u ženskom i muškom finalu bili juniori iz Bosne i Hercegovine. U ženskom finalu, na žalost bosanskohercegovačka juniorka Nefisa Berberović nije uspjela pobijediti Miletić Kristinu iz Srbije. Miletić Kristina je osvojila turnir pobijedivši Nefisu sa razultatom 7-6, 6-1.

Ipak jedna titula zavaljujući Saninu Zukiću iz Mostara ostala je u Bosni i Hercegovini. Zukić Sanin je u finalu  bio bolji od Suevich Karla iz Hrvatske pobijedivši ga rezultatom 62 60. Inače, ovo je druga titula ove godine za Zukića na međunarodnim turnirima iz kalendara Tennis Europe. Sve čestitke Teniskom klubu "Čelik" za organizaciju još jednog uspješnog međunarodnog turnira.