Prvenstvo BiH do 12 godina: Pobjednici Marko Maksimović i Anastasija Ignjatić

1234
Od 13. do 15.maja u Sarajevu je odigrano prvenstvo Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora i juniorki do 12 godina starosti, a učestvovalo  je više pedeset takmičara i takmičarki iz cijele Bosne i Hercegovine.

U finalnom meču  su se kod juniora sastali Marko Maksimović iz Doboja i Fatih Šišić iz Zenice. Maksimović je pobijedio razultatom 6-2, 6-4 i zasluženo osvojio prvo mjesto na Prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Najbolja juniorka Bosne i Hercegovine u kategoriji do 12.godina je Banjalučanka Anastasija Ignjatić. Ona je u veoma neizvjesnom finalnom meču bila bolja od Asje Salkanović iz Zenice, pobjedivši razultatom 6-2, 6-7(5), 10-5.

Teniski savez Bosne i Hercegovine upućuje iskrene čestitke svim učesnicima i učesnicama na turniru, a posebne čestitke idu pobjednicima i pobjednicama na ostvarenim razultatima.