Novak i Tea pobjednici zimskim entitetskih prvenstava 14&U

1234

Banja Luka i Sarajevo su 12 i 13 februara bili domačini zimskih entitetskih prvenstava za juniorke i juniore do 14 godina starosti.Entitetska prvenstva su turniri prve kategorije iz Nacionalnog teniskog kalendara Teniskog saveza Bosne i Hercegovine koja se boduju za  rang listu TSBiH.
Tako su juniorke do 14 godina Zimsko entitetsko prvenstvo Republike Srpske igrale na terenima Teniskog kluba "Borac" iz Banja Luke. Tea Kovačević je pokazala najbolji nivo tenisa i zasluženo osvojila prvo mjesto. U finalu je bila bolja od sarajke Alone Brzine, pobijedivši je rezultatom 6/2, 6/2.
Rezultati polufinalnih mečeva:
Tea Kovačević - Ana Savić      6/4, 6/1
Alona Brzina - Nejla Helač      6/1, 6/2

Novak Jačimović osvojio je prvo mjesto na Zimskom entitetskom prvenstvu "Federacije BiH" za juniore 14&U. U finalnom meču Banjalučanin Novak Jačimović sastao se sa Amerom Bećirovićem iz Tuzle. Nakon velike borbe Jačimović je pobijedio rezultatom 6/2, 3/6, 6/1. Takmičenje se odigralo na terenima JU CSR u Sarajevu