ATP 250 BANJA LUKA: TITULA ZA DUŠANA LAJOVIĆA

1234

Dušan Lajović je pobjednik ATP 250 teniskog turnira "Srpska Open" koji se od 17.04 do 23.04 održao u Banja Luci. Ovo je druga ATP titula za Dušana Lajovića na Touru.Dušan Lajović je tokom sedmice turnira pokazao da je u odličnoj formi, jer pobjeda nad prvim igračem svijeta Novakom Đokovićem ne može biti slučajnost.To je potvrdio i u finalu protiv šestog igrača svijeta Andreja Rubljova, koji je na ovaj turnir došao sa osvojenim prvim mjestom na MASTERS turniru u Monte Karlu sedam ranije, kojeg je Dušan Lajović pobijedio sa 6/3,4/6, 6/4.Ljubitelji tenisa u finalnom meću  u Banja Luci su mogli da gledaju vrhunski tenis, te da uživaju u majstorijama finalista u kojima je Dušan Lajović za nijansu bio bolji, te zasluženo osvojio tutulu na ATP turniru u Banja Luci.

Bio je ovo odlično organizovan ATP turnir i veliki sportski spektakl, te veilka promocija u teniskog sporta u Bosni i Hercegovini.