SENIORSKO PRVENSTVO BIH: TITULA ZA LUKU PULJIĆA

1234
U Sarajevu je 29 i 30 aprila 2023.godine na terenima  Teniske Akademije "Gabeljić" odigrano seniorsko prvenstvo  Bosne i Hercegovine u tenisu. Na prvenstvu je učestvovalo dvadeset igrača iz cijele Bosne i Hercegovine.

Do same završnice došli su teniseri Luka Puljić i Vladan Tadić. U kvalitetnom finalnom meču Luka Puljić je savladao Vladana Tadića rezultatom 6/4, 7/6 (4), te zasluženo osvojio prvo mjesto na seniorskom teniskom prvenstvu Bosne i Hercegovine.

U prvom polufinalnom meču Luka Puljić je sa 2-0 (6/4, 6/4)  u setovima bio bolji od Sanjina Pavića, dok je u drugom polufinalu Vladan Tadić pobijedio Afana Nekovića sa  6/1, 6/1.

Teniski savez Bosne i Hercegovine je pobjedniku seniorskog teniskog prvenstva BiH obezbjedio pozivnicu (Wild Card) za ITF M25 "KISELJAK OPEN 2023" za glavni dio turnira.

TSBiH ovim putem upućuje iskrene čestitke učesnicima seniorskog prvenstva Bosne i Hercegovine na fer i korektnoj igri, a pasebne čestitke idu pobjedniku turnira.