BJKC 2024 dan 2: BIH - MAROKO 3 - 0

1234
BJKC 2024 dan 2: BIH - MAROKO  3 - 0

Drugi takmičarski dan na ženskom ekipnom svjetskom teniskom prvenstvu "Billie Jean King Cup" takmičenju II E/A Grupe, je za žensku seniorsku reprezentaciju
Bosne i Hercegovine bio je veoma uspješan, jer su najbolje bh teniserke  ostvarile veliku pobjeda protiv selekcije Maroka. Pobjeda sa maksimalnim rezultatom nad
selekcijom Maroka od 3-0 obezbjedila je opstanak u II svjetskoj E/A Grupi najelitnijeg ekipnog ženskog teniskog takmičenja u seniorskoj kategoriji.

Sauna Tucaković je ostvarila pobjedu u prvom meču protiv marokanske teniserke Malek El Allami. Suana je pobijedila  Malek El Allami rezultatom  7/5, 6/1. Suaninom
pobjedom teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u meču protiv Maroka povela sa 1-0, što je dalo veliku prednost našoj reprezentaciji, te je rezultatski pritisak
prebačen na marokansku selekciju.

U drugoj meču u pojedinačnoj konkurenciji sastale su se Dea Herdželaš i Aya El Aouni. Nakon prave teniske "bitke", koja je trajala 2 sata i 33 minute slavila je
bosanskohercegovačka reprezentativka sa 2-1 u setovima. Pvi set je dobila Marokanka sa 6/4, dok je istom mjerom u drugom setu uzvratila Dea, dobivši drugi
set rezultatom 6/3. U trećem setu se odvijala prava drama. Bilo je mnogo rezultatske oscilacije kod obje teniserke, te se u trećem setu došlo do rezultata 6-6.
Meč je u trećem setu otišao u  Tie Break u kojem je Dea slavila sa 7-4, te donijela Bosni i Hercegovini i drugi bod za vodstvo od 2-0 i pobjedu u meču.

Zbog formata takmičenja (Round Robin), kada se igra po Grupama, svaki set i gem su bitni za konačan plasman selekcije. Stoga je selektor Ismar Gorčić u igri parova
postavio najači sastav, kako bi se pokušala ostvariti maksimalna pobjeda. Na teren su izašle Anita Wagner i Dea Herdželaš, koje su za protivnice imale marokansku kombinaciju
Linu Qostal i Aziz Ouamimu. Furioznim rezultatom od 6-1 u prvom setu, koje su ostvarile Anita i Dea, marokanske teniserke drugi set predale, vidjevši da nemaju nikakvu
šansu u meču parova. Ovom pobjedom je ostvaren cilj i maksimalna pobjeda BiH - Maroko 3-0.

Sutra bh teniserke igraju treći meč protiv domaćina, reprezentacije Litvanije. Vjerujemo da će kao i uvijek naše reprezentativke dati sve od sebe, te probati iznenaditi selekciju
Litvanije na domaćem terenu, čime bi izborile plasman u play-off i mogučnost razigravanja za plasman u I E/A Grupu "Billie Jean King Cup" takmičenja u 2005.godini

#Tenis BiH #Ženska seniorska teniska reprezentacija BiH #"Billie Jean King Cup"  II svjetska E/A Grupa