EDA-LARA ŠAĆIROVIĆ I MAHIR BUTKOVIĆ PRVACI BIH DO 14 GODINA

1234

Grad Doboj bio je domaćin prvenstva Bosne i Hercegovine u tenisu za juniore i juniorke  u kategoriji do 14.godina starosti. Prvenstvo Bosne i Hercegovine odigrano je na terenima Teniskog kluba "Doboj" od 25.05. do 27.05.2024.godine.

Kod juniorki prvo mjesto na državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine osvojila je Eda-Lara Šaćirović. Eda-Lara je finalnom meču rezultatom  6/0,  6/1 bila bolja od Tare Jokić, kojoj je pripalo drugo mjesto na turniru. Eda-Lara je na turniru pokazala veoma dobar nivo tenisa, te je do prvog mjesta došla izgubivši samo tri gema. Treće mjesto na  prvenstvu Bosne i Hercegovine u kategoriji juniorki do 14.godina. zauzele su Laura Čuže i Ajla Jašarević
Rezultati polufinalnih mečeva kod juniorki:
Tara Jokić  -  Laura Čuže                  6/3,6/2
Eda-Lara Šaćirović  - Ajla Jašarević 6/1,6/0

U muškom dijelu turnira na prvenstvu Bosne i Hercegovine 14&U u finale su se plasirali Adi Džinđovski i Mahir Butković. Bio je to veoma neizvjestan meč u kojem je Mahir pokazao bolju fizičku spremu, te je nakon glatko izgubljenog prvog seta rezultatom 6/1, preokrenuo rezultat, te sa 6/4 i 6/2 dobio naredna dva seta za konačnih 2-1u setovima. Pobjedom u finalu Mahir Butković je zasluženo osovjio prvo mjesto na prvenstvu Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora do 14 godina. Adi  Džinđovski zauzeo je drugo mjesto, dok su treća mjestoana ovogodišnjeg prvenstvu BiH za juniore do 14 godina zauzeli polufinalisti turnira Filip Jevtić i Josip Šimić.
Rezultati polufinalnih mečeva kod juniora:
Adi Džinđovski - Josip Šimić           6/2,6/1
Mahir Butkovć -  Filip Jevtić            6/1,6/0

U Doboju se odigralo prvenstvo Bosne i Hercegovine i u parovima za kategorije U14. Prvo mjesto u parovima kod juniorki osvojile su Tara Jokić i Zana Kunosić, koje su u igri parova u finale bile bolje od Sare
Tripić i Laure Čuže.Rezultat u finalu bio je Jokić/Kunosič - Tripić/Čuže 6/3, 6/2. Plasmanom u finale Sara i Laura su zauzele drugo mjesto u igri praova.
Mahir Butković i Adi Džinđovski su prvaci BiH u parovima. Butković i Džinđovski su sa 6/2, 6/1 u finalu pobijedili Filipa Jevtića i Adiana Kurtčehajića, koji su bili drugo plasirani u igri parova.

Teniski savez Bosne i Hercegovine čestita pobjednicima Edi-Lari i Mahiru, kao i svim  učesnicima i učesnicama na prvenstvu Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora i juniori do 14.godina starosti, koji su
pokazali zadovoljavaljući nivo teniske igre, kao fer i sportsko ponašanje.