TE U14 MOSTAR OPEN: TITULA ZA MAHIRA, ZANU I NERKISU

1234

Bosanskohercegovački juniori i juniorke su na teniskom turniru  iz kalendara Tennis Europe "MOSTAR OPEN 14&U" , koji se odigrao od 13.05 do 18.05. u Mostaru
ostvarili odlične rezultate. Mostarski turnir iz europskog kalendara igrao se u starosnoj kategoriji za juniorke i juniore do 14 godina, te je klasificiran u treću kategoriju
turnira iz  kalendara.Tennis Europe.

Mahir Butković je osvojio prvo mjesto na europskom turniru u Mostaru, što je nesumljivo veliki rezultat za Mahira, koji će svojoj zbirci pehara dodati i pobjednički
pehar sa teniskog turniria iz kalendara Tennis Europe. Mahir je kao šezdeset i osmi (68) plasirani junior na rang listi Tennis Europe, bio postavljen za prvog nosioca
 turnira, te je bez izgubljenog seta došao do prvog mjesta, te pokazao veoma dobru formu pred nastavak sezone.Butković je u finalnom meču pobijedio Renea Bertosa
iz Hrvatske, rezultatom 7/5,6/1.

U ženskom dijelu turnira u Mostaru u pojedinačnoj konkurenciji Zana Kunosić je stigla do samog finala. U finalu je od Zane bolja bila ruskinja Elizaveta Nalesnik, koja
je rezultatom 6/2,6/2 pobijedila Zanu, te zasluženo osvojila titulu. Zana Kunosić  zauzela izvanredno drugo mjesto na "MOSTAR OPEN 14&U" turniru.Odličan rezultat
na "MOSTAR OPEN 14&U" turniru ostvarila je i Eda-Lara Šačirović, koja je u polufinalu zaustavljena od pobjednice Elizavete Nalesnik, rezultatom  6/1, 6/7, 6/4.

Kod  juniorki u igri parova prvo mjesto su osvojile bosanskohercegovačke teniserke Zana Kunosić i Nerkisa Žudjelović. BH juniorke su u finalu bile bolje od srpsko/hrvatske
kobinacije Mie Rakić i Lene Aralice. Rezultat u finalnom meču parova bio je  Kunosić/Žudjelović  -  Rakić/Aralica  2/6, 6/1, 10/7.

Mahir Butkovič i Adi Džinđovski su došli do finala u igri parova, te su nakon poraza od hrvatskog para Renea Bertosa i Manuela Matešića zauzeli drugo mjesto.

Na turniru iz kalendara Tennis Europe u Mostaru učestvovao je veliki broj bosanskohercegovačkih juniora i juniorki, koji su svojim rezultatima osvojili veliki broj bodova za
zvaničnu europsku rang listu u kategoriji do 14.godina starosti.Iskrene čestitke Mahiru, Zani i Nerkisi na osvojenim prvim mjestima, kao i Edi-Lari, Adiju, Lauri, Farisu, Edinu,
Filipu, Julianu, Dunji, Andrei, Sari, Emi, Iman, Nei i Ajli na postignutim rezultatima i učešću na turniru.