Nova ATP Challenger titula za Damira Džumhura

1234
Nova  ATP Challenger titula za Damira Džumhura

Najbolji bosanskohercegovački teniser i Damir Džumhur osvojio je još jedan ATP Challenger turnir u 2024.godini. Novu titulu Damir je osvojio na ATP Challenger turniru " Zagreb Open ", nagradnog fonda vrijednog 74.825 eura. Damir je bio postavljen za prvog nosioca na turniru u Zagrebu, te je osvajanjem turnira opravdao ulogu favorita. U finalnom meču Džumhur je za protivnika imao Luku Mikruta iz Hrvatske, kojeg je savladao rezultatom 7/5 i 6/0 za svoju 11 titulu na ATP Challenger Tour turnirima. Inače ovo je bilo 21 finale za Damira na ATP Challenger turirima. Damir Džumhur je za pobjedu osvojio novih  75  ATP bodova, koji će mu uveliko poboljšati ranking na ATP listi, te ga približiti plasmanu u TOP 100 najboljih tenisera svijeta. Nakon osvojenog prvog mjesta na zabrebačkom chalengeru Damirov ranking bi trebao biti  111 mjesto na ATP listi najboljih tenisera svijeta.

Iskrene čestitke za Damira Džumhura na osvojenoj tituli na ATP Challenger turniru u Zagrebu, te se nadamo da ćemo Damira što prije vidjeti među TOP 100 tenisera svijeta