DAVIS CUP WORLD GROUP I: TAIWAN - BIH: 1-1

1234

Nakon prvog dana " Davis Cup " susreta prve svjetske grupe između teniskih reprezentacija Tajvana i Bosne i Hercegovine, rezultat je izjednačen 1-1. U prvom meču dana Mirza Bašić je savladao Tseng Chun Hsina rezultatom
2-1 u stoevima. Prvi set je dobio tajvanski teniser sa 6/3, da bi drugi set Bašić dobio sa 7/5. U trećem setu se vodila ravnopravna borba do samog kraja, gdje je Mirza iskoristio prvu meč loptu za konačnih 6/4 u trećem setu.
Bosnai Hercegovina je povela sa 1-0. U drugom meču dana između Damira Džumhura i tajvanskog reprezentativca Wu Tung-Lina, domaći teniser je bio bolji sa 2-0, za poravnanje Tajvana na 1-1 nakon prvog dana.
Sutra su na rasporedu preostala tri meča, Od 11.00 sati po lokalnom vremenu igrati će se meč parova u kojima su nominirani za bh reprezentaciju Nerman Fatić i Mirza Bašić, koji će za protivnike imati tajvansku kombinaciju u
sastavu  Ho Ray/Hsu Yu Hsiou. Poslije slijede još dva susreta u singlu u kojima će igrati Damir Džumhur - Tseng Chun Hsin, te nakon njih Mirza Bašić -  Wu Tung-Li. Nadamo se da će konačnu pobjedu izboriti bosanskohercegovački
teniseri, te se plasirati za kvalifikacioni meč za ulazak TOP 16 selekcija svijeta.