TE " Lanako Banja Luka Open 2024 ": Dvije titule u parovima za bh predstavnike

1234

Teniski klub " Mladost " iz Banja Luke je od 25.08. do 01.09.2024.godine bio po četvrti put organizator " Lanako Banja Luka Open 2024 ", međunarodnog teniskog turnira iz kalendara Tennis Europe u kategoriji juniora
 i juniorki do 14.godina starosti. Na turniru je učestvovalo 85 takmičara i takmičarki iz cijelog svijeta. Bosna i Hercegovina je također imala veliki broj svojih predstavnika na turniru, koji su ostvarili odlične rezultate.

Kod juniorki u pojedinačnoj konkurenciji,najbolja je bila Kineskinja Shangran Cai, koja je u finalu, rezultatom 6/3, 6/2, pobijedila bosanskohercegovačku reprezentativku Zanu Kunosić, koja je osvojila drugo mjesto.
Eda- Lara Šaćirović se morala zadovoljiti trećim mjestom, jer je zaustavljena u polufinalu od pobjednice turnira Shangran Cai,sa 2-1 u setovima. Laura Čuže je stigla do četvrfinala.U igri parova kod juniorki Eda-Lara Šaćirović
je u paru sa Saidom Ismaili iz Rusije osvojila prvo mjesto, nakon pobjede u finalnom meču nad Zanom Kunosić i Jovanom Ilić, kojima je pripalo drugo mjesto.

Najbolji junior na  " Lanako Banja Luka Open 2024 " je hrvatski teniser Rene Bertos. Rene Bertos je u finalu pobijedio Mathewa Semenova iz Rusije sa 2-0 u setovima. Od bosanskohercegovačkih juniora najbolji plasman
na turniru u Banjoj Luci ostvario je Mahir Butković, koji je došao do pulufinala i trećeg mjesta. Također, Mahir je zajedno sa Minjom Živkovićem iz Srbije u igri parova osvojio prvo mjesto, te na taj način donio još jednu titulu za
Bosnu i Hercegovinu na " Lanako Banja Luka Open 2024 " međunarodnom teniskom turnriu. Od rezultata bosanskohercegovačkih juniora, možemo istaći i treće mjesto u igri parova za Edina Islamagića i Filipa Jevtića.

U sklopu turnira održano je i predavanje iz psihologije sporta, na koje su bili pozvani učesnici turnira, treneri, te roditelji igrača.