PROFESIONALNA TITULA ZA ANDREJA NEDIĆA

1234

Bosanskohercegovački seniorski " Davis Cup " reprezentativac Andrej Nedić, iza sebe ima najbolju ovogodišnju sedmicu u sezoni. Naime, Andrej je na profesionalnom teniskom turniru u Hrvatskom gradu Bolu na otoku Braču osvojio prvo mjesto na  ITF World M15 " BOL BLUESUN OPEN " turniru nagradnog fonda 15.000 $. ITF World M15 " BOL BLUESUN OPEN " odigrao se od 14.10. do 20.10.2024.godine.

Nedić je već na samom startu turnira pokazao da će ići do same završnice, pobijedivši već u prvom kolu ukrajinskog tenisera Erica Vanshebolina, koji je bio postavljen za drugog nosioca. Andrej na turniru ostvario pobjede još nad Noahom Perfettijem (Italija), Samuelom Pierrijem (Italija), Miljanom Zekićem (Srbija), te u finalnom meču bio je bolji od Ukrajinca Viaceshlava Bielinskyia, kojeg je pobijedio rezultatom 6/3, 7/6 (2) za prvu ovogodišnju profesionalnu titulu.

Iskrene čestitke Andreju Nediću na osvojenoj prvom mjestu na ITF World M15 " BOL BLUESUN OPEN " turniru, te se nadamo da je ovo početak dobrih rezultata za najmlađeg člana seniorske teniske reprezentacije Bosne i Hercegovine.