19/04/07 - Mauritius, Bosna i Hercegovina : Gruzija 0:2

1234

Dijana Stojić - Oksana Kalashnikova (WTA 969) 2/6 3/6
U prvom meču Dijana Stojić je igrala protiv najveće nade Gruzijskog tenisa, sa lako pamtljivim prezimenom. To prezime će sigurno narednih godina biti često ponavljano na teniskoj sceni, jer mlada Gruzijska i igra u skladu sa svojim prezimenom. Meč je bio izjednačen do rezultata 3/2 za Gruzijku, a tada je ona zapucala iz svih oružja. Sedam gemova zaredom i vodstvo 6/2 4/0. Dijana se budi, dobija 3 gema i drugi set čini neizvjesnim. U 8 gemu drugog seta Dijana ne koristi gem loptu za izjednačenje, u narednom gemu propušta brejk loptu i Gruzijka tako dobija dva gema koja su je odvela do druge pobjede na ovom turniru.
Sandra Martinović - Margalita Chakhnashvili (WTA 142) 2/6 6/7(6)
Drugi meč je počeo potpuno izjednačeno do rezultata 3/2 za Gruzijku. U sva tri gema koja je Sandra izgubila imala je jednu ili dvije lopte prednosti, ali nije dobila ni jedan. Tri gema zaredom dovodi Gruzijku do prvog seta. U drugom setu Sandra je krenula puno odlučnije te je imala prednost od 4/1 i 5/2. Kod rezultata 5/3 za Sandru, Sandra ima dvije set lopte koje ne koristi. Na trećoj set lopti sudija pravi kardinalnu grešku i ta šansa odlazi u nepovrat. Tie break je bio potpuno izjednačen do 6/6 i tada Gruzijka dobija dva poena i meč. Dubl meč se nije igrao.Ostali rezultati:Portugal - Norveška 2:0Južna Afrika - Grčka 2:0U našoj grupi je prvi Portugal, druga je Gruzija, treća Bosna i Hercegovina i četvrta Norveška. Naša reprezentacija tako nije izborila meč za prolazak u drugu grupu, a da li je osigurala ostanak u II grupi razjasniće objašnjenje ITF-a koje se očekuje danas.