Vijesti za mjesec: Novembar 2021

1234

W25000$: VELIKA POBJEDA NEFISE BERBEROVIĆ

Bosanskohercegovačka teniska reprezentativka Nefisa Berberović osvojila je prvo mjesto na teniskom turniru nagradnog fonda 25000$ koji se odigrao u Američkom gradu Naplesu (Florida). Ovo je prva titula za dvadesetdvogodišnju Tuzlanku na turnirima iz serije $25000 WOMEN"S WORLD TENNIS TOUR.
Nefisa je u neizvjesnom finalnom meču, a nakon 3 sata i 26 minuta igre uspjela savladati četvrtu nositeljicu turnira iskusnu Korejanku Sujeong Jang, inače trenutno 255 igračicu svijeta (najbolji wta ranking 120). Rezultat u finalu bio je 7/5, 2/6, 7/5 za bh igračicu.
Veoma dobra rezultatska Američka turneja je iza Nefise. Mnogo osvojenih WTA bodova i ostvareni ranking karijere. Svojom dobrom igrom i rezultatima na Američkoj turneji Nefisa je obezbjedila ulazak u TOP 350 teniserki svijeta.
Bravo NEF samo naprijed
1234

Amir Škrijelj i Alona Brzina pobjednici

U Sarajevu se 13 i 14 novembra na teniskim terenima Općine Centar odžao Izbrorni turnir iz kalendara takmičenja Teniskog saveza Bosne i Hercegovine za juniorke i juniore do 13 godina starosti. Finalisti ovog turnira su izborili nastup na predstojećim DEVELOPMENT (Razvojnim) turnirima iz kalendara Tennis Europe koji će se održati u Antaliji (Turska) od 10.12 do 21.12.2021 godine.

Kod juniorki su se u finale plasirali Alona Brzina iz Sarajeva i Ena Bečirović iz Tuzle. Plasmanom u finale Brzina i Bečirović izborili nastup u Antaliji. Alona Brzina je nakon predaje Bečirović Ene u finalu osvojila prvo mjesto.
Finalisti kod juniora bili su Ian Boloban iz Banja Luke i Amir Škrijelj iz Sarajeva.
Ian Boloban je pri vodstvu 6/3, 5/2 predao meč, tako da je prvo mjesto pripalo Amiru Škrijelju. Škrijelj i Boloban su ulaskom u finale osigurali učešće na razvojnim turnirima u Turskoj.

1234

ŠKOLA ZA NACIONALNE TENISKE SUDIJE

U organizaciji sudijskog odbora TSBIH održava se škola za nacionalne teniske sudije TSBIH.
Škola se organizuje za vrhovne, linijske i sudije u stolici.

Škola će se održati u Sarajevu od 03.-05.12.2021. godine. Kotizacija za školu iznosi 140 KM po osobi.
Prijave ostaju otvorene do 26.11.2021.godine, minimalan broj kandidata  za održavanje  škole je 20.