Vijesti za mjesec: Januar 2022

1234

Titule za Anu Savić i Iana Bolobana

U Sarajevu je od 29 do 31 januara 2022 godine održano Zimsko prvenstvo Bosne i Hercegovine za juniorke i juniore do 14 godina starosti. Turnir je okupio blizu pedeset takmičarki i takmičara iz raznih krajeva Bosne i Hercegovine.

ZPBIH 14&U JUNIORKE
Najbolja juniorka Bosne i Hercegovine na Zimskom prvenstvu BiH u kategoriji 14&U je sarajka Ana Savić. Ana je na prvenstvu pokazala najbolju formu i zasluženo osvojila prvo mjesto. U finalnom meču Ana je igrala protiv Ene Bećirović iz Tuzle. U veoma neizvjesnom finalu koje je trajalo puna dva sata,  sa 2-1 u setovima slavila je Ana Savić.

AO 2022 I AUSTRALIJSKA TURNEJA

Bosna i Hercegovina je na australijskoj turneji koja je počela početkom mjeseca januara 2022 godine imala svoja četiri predstavnika. Kod tenisera BiH su predstavljali seniorski reprezentativci Damir Džumhur, Mirza Bašić i Tomislav Brkić, dok je najbolje rangirana bh teniserka Dea Herdželaš bila predstavnica u ženskoj konkurenciji.
U glavnom dijelu ovogodišnjeg GRAND SLAM  "Australian Open" turnira Bosna i Hercegovina če imati dva učesnika,a to su Tomislav Brkić i Damir Džumhur. Tomo će u prvom kolu u paru sa Srbijancem Nikolom Čačićem igrati protiv urugvajsko/ekvadorske kombinacije Ariel Behar/Gonzalo Eskobar. Damir Džumhur je kao četvrti Lucky loser turnira izborio učešće u glavnom turniru, gdje će se sastati sa Pablom Andujarom iz Španjolske.
Tomislav Brkić je svoje učešće prije nastupa na GRAND SLAM "Australian Open" turniru imao na ATP turnirima iz serije 250 u australijskom gradu Adelaide

.
1234

Nova Titula za Teu Kovačević

1234

Mahir Butković pobjednik Zimskog prvenstva BiH 12&U

Teniski klub "Sloboda" iz Tuzle je 15 i 16 januara 2022 godine bio je domaćin Zimskog prvenstva Bosne i Hercegovine u tenisu za juniore do 12 godina starosti.
Novi val pandemije korona virusa COVID-19, te pogoršana epidemiološka situacija u cijeloj državi doveli su do veoma slabog odziva igrača na Zimskom prvenstvu BiH u tenisu za juniore 12&U.
Tuzlak Mahir Butković je opravdao ulogu favorita turnira i zasluženo osvojio prvo mjesto. Butković je u finalu je pobijedio svog klubskog  saigrača Adija Džindjovskog rezultatom 6/3,6/1.

1234

Tea Kovačević osvojila "LEMON BOWL 2022"

Najbolja juniorka Bosne i Hercegovine do 12 i 14 godina starosti Tea Kovačević, pobjednica je ovogodišnjeg 28. po redu velikog svjetskog juniorskog turnira "LEMON BOWL 2022" koji se odigrao u Rimu (Italija). Na ovom turniru Tea Kovačević je do osvajanja titule izgubila samo 7 gemova u odigranih 5 mečeva. U finalu je sa 6/2, 6/0 ubjedljivo nadigrala Amerikanku Castracani Camilla Olgu. Osvajanjem ovog prestižnog svjetskog juniorskog turnira Tea je potvrdila svjetsku klasu i pokazala da Bosna i Hercegovina u ovom trenutku, možda ima jednu od najboljih juniorki svijeta u ovoj kategoriji. Teniski savez Bosne i Hercegovine upućuje iskrene čestitke Tei i njenom treneru Marku Kovačeviću na izuzetnom uspjehu.