Vijesti za mjesec: Mart 2010

1234

ATP rang lista, 22.03.2010.

Na današnjoj ATP Rang listi čak 5 BH igrača se našlo među 1000 najboljih, što je istorijski rezultat. Na listi se nalazi ukupno 8 igrača, a njih čak 5 bilježi ranking karijere. Sve je ovo rezultat sjajnih nastupa naših igrača na domaćem terenu, na dva Futuresa: Bosnalijek Cup i Triglav BH Trophy, kao i na Challengeru BH Telecom Indoors. Valja napomenuti da naši igrači nikada nisu imali bolji početak sezone, a kada se tome pridoda i uspjeh Davis Cup reprezentacije, onda se sa sigurnošću može reći da bi ovo mogla biti godina najvećih uspjeha muškog tenisa u BiH.

1234

Davis Cup: ESTONIJA - BOSNA I HERCEGOVINA

Meč 2.kola II Grupe Evroafričke zone između Estonije i Bosne i Hercegovine, koji je na rasporedu od 09.-11.jula 2010.godine, igraće se u glavnom gradu Estonije, Tallinnu. Ovo je saopšteno u sjedištu ITF-a u Londonu. Meč će se igrati u Teniskom centru Tere Tennisekeskus, na zemljanom terenu. Centralni teren na kome će se igrati meč prima 550 gledalaca. Podsjećamo da će se pobjednik ovog meča plasirati u naredni krug, gdje ga u borbi za ulazak u I Grupu Evroafričke zone dočekuje bolji iz meča Portugal - Cipar.

Meč je trajao 2h05min

U prvom meču su se sastali najbolji igrači obje reprezentacije Predrag Rusevski i Aldin šetkić.U prvom setu je Aldin poveo 1/0 i to je bilo sve što je dobro uradio u tom setu. Rusevski pravi 3 breka i dobija prvi set za 25 minuta rezultatom 6/1.
U drugom setu Aldin kreće odlučnije rano pravi 2 breaka i vodi 3/0, zatim 4/1. Rusevski pravi break, Aldin vodi 4/3. Aldin kod rezultata 5/4 servira za drugi set. Rusevski pravi break i izjednačava rezultat na 5/5. Međutim Aldin sjajno igra dva naredna gema, odmah pravi break, vodi 6/5 i ponovo servira za set. Spašava jednu break loptu i koristi tek treću set loptu.
Na kraju drugog seta se već vidjelo da Aldin potpuno kontroliše igru, a Makedoncu ponestaje snage. U trećem setu Aldin pravi break u 7.gemu i lako završava set rezultatom 6/4.
U četvrom setu igra Makedonca se potpuno raspala, Aldin to znalački koristi i rješava set u svoju korist rezultatom 6/2. Rezultat u meču je izjednačen na 2:2.

DAVIS CUP: MAKEDONIJA - BOSNA I HERCEGOVINA 2:1
Nakon drugog dana Davis Cup meča 1.kola Evroafričke zone između Makedonije i Bosne i Hercegovine koji se igra u Velesu, rezultat je 2:1 za Makedoniju. Makedonci su pobjedom u dublu stekli prednost pred sutrašnje mečeve singla.
Statistika realiziranih break prilika pokazuje šta je odlučilo u današnjem dubl meču. Naši su imali 0/6 a Makedonci 4/5.
Prvi set je počeo vodstvom naših 1/0, Makedonci su izjednačili, a onda Aldin gubi svoj servis. Naš dubl je pri vodstvu Makedonaca 3/5 imao prvu break priliku koju nije iskoristio. Makedonci sigurno završavaju prvi set 4/6.
U prvom gemu drugog seta na Aldinov servis Makedonci propuštaju break priliku. Na servis Magdinčeva naši imaju 3 break lopte koje nisu uspjeli iskoristiti. Izgleda da je to bio prelomni trenutak meča. Makedenco kod 2/2 prave break. Kod 2/4 ponovo nerealizirana break prilika, kod 3/5 vodstvo naših 30:0. Makedonci i to spašavaju i završavaju drugi set sa 4/6.
U trećem setu već u trećem gemu Makedoncina Aldinov servis prave break. Kod rezuktata 1/3 naši ne uspjevaju realizairati svoju posljednju break priliku, zatim i Ismar gubi svoj servis. Potpuno padaju u igri i to je sigurnih 2/6 za Makedonce.
Meč je trajao 1h i 45 minuta.
MAKEDONIJA - BOSNA I HERCEGOVINA 2:1
Predrag Rusevski - Ismar Gorčić 6/4 6/2 6/4
Dimitar Grabuloski - Aldin šetkić 1/6 4/6 0/6
Rusevski/Magdinčev - šetkić/Gorčić 6/4 6/4 6/2
Sutra su na programu dva singl meča koji počinju u 14,00 sati.

Meč trajao 1h 25 min

Nakon prvog dana Davis Cup meča 1.kola Evroafričke zone između Makedonije i Bosne i Hercegovine koji se igra u Velesu, rezultat je izjednačen 1:1.
U prvom meču su se sastali najbolji makedonski igrač Predrag Rusevski i naš drugi reket Ismar Gorčić. Rusevski je lako mač rješio u svoju korist rezultatom 6/4 6/2 6/4. Za Ismara su kobni bili prvi gemovi u sva tri seta u kojima je imao servis. Sva tri gema je dobio Rusevski. Početnu prednost je Makedonac znalački držao do kraja setova. U trećem setu Ismar pravi break i izjednačava na 2/2, ali ne dobija svoj servis. Makedonac dolazi do vodstva 5/2 i prve meč lopte. Pravi dvostruku grešku, Ismar pravi break, dobija svoj gem. Činilo se da Makedoncu ponestaje snage. Ipak u narednom setu dolazi do dvije meč lopte i već prvu koristi. Meč je trajao 1h i 50 minuta.
U drugom meču naš najbolji igrač Aldin šetkić nije dao ni malo šansi drugom reketu Makedonije Dimitru Grabulovskom. Neizvjesnost je trajala samo u prvom gemu meča, kada je Makedonac na Aldinov servis imao jedinu break priliku u cijelom meču. Aldin lako rješava prvi set u svoju korist rezultatom 6/1. Na početku drugog seta Aldin odmah pravi break i rutinerski završava drugi set rezultatom 6/4. U trećem se Makedonac potpuno predao. Aldin lako dobija treći set rezultatom 6/0. Aldin je u ovom meču pokazao da je ovo njegova sezona. Meč je trajao 1h i 25 minuta.
MAKEDONIJA - BOSNA I HERCEGOVINA 1:1
Sutra je na programu dubl meč koji počinje u 14,00 sati.
1234

Veles: Prvi na terenu Ismar Gorčić

Danas u 12,00 sati u Velesu je obavljen žrijeb za meč 1. kola II grupe Evro-afričke zone Makedonija - Bosna i Hercegovina. Susret otvaraju Rusevski i Gorčić, a nakon toga meča slijedi meč šetkić - Grabuloski.

1234

Počele pripreme u Velesu

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine, doputovala je subotu kasno uveče u Veles, gdje će se od 05.-07.03. igrati meč I kola II Grupe Evroafričke zone izmedju reprezentacija Bosne i Hercegovine i Makedonije.

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine, doputovala je subotu kasno uveče u Veles, gdje će se od 05.-07.03. igrati meč I kola II Grupe Evroafričke zone izmedju reprezentacija Bosne i Hercegovine i Makedonije. Meč se igra u dvorani Gemidzii u Velesu koja prima 2760 gledalaca. Prema izjavama domaćina, očekuje se da će dvorana biti ispunjena do posljednjeg mjesta. U dvorani je postavljena podloga Sportfloor clay, koja se sastoji od specijalne PVC podloge i sloja zemlje debljine 1 cm.

V.D. selektor Daver Vranić ima na raspolaganju 6 igrača: Aldin šetkić, Ismar Gorčić, Mirza Bašić, Damir Džumhur, Tomislav Brkić i Franjo Raspudić. U četvrtak, 04.03. u 12,00 sati će biti obavljen žrijeb, a do tada će biti poznato koja 4 igrača će nastupiti u ovom meču. Za Makeodniju će igrati: Predrag Rusevski (ATP, 615) , Dimitar Grabuloski (ATP, 1257), Lazar Magdinčev (bez rankinga) i Shendrit Deari (bez rankinga). Kepatan je Dejan Marinković.
Meč počinje u petak, 05.03. u 16,00 ati, kada su na rasporedu dva sing meča. U subotu 06.03. sa početkom u 14,00 sati se igra dubl, a preostala dva singl meča su na rasporedu u nedjelju, 07.03. u 14,00 sati.
Naša reprezentacija obavila i prvi trening u dvorani. Fotografije sa prvog treninga možete vidjeti u našoj galeriji.