28/10/08 - FRANCUSKA: Jugić-Salkić polovično

1234

Nantes (50.000+H, tvrda podloga, dvorana) - 1. kolo: Mervana Jugić-Salkić; Ekaterina Dzehalevich (BLR) 2:6, 3:6; dubl - 1. kolo: (1) M. Jugić-Salkić / Renata Voracova (CZE) - (WC) Elitsa Kostova (BUL) / Nathalie Piquion (FRA) 6:3, 6:3.

Pobjeda u dublu i poraz u singlu - to je bilans Mervane Jugić-Salkić u mečevima 1. kola čelendžera u Nantu, Francuska, koji se igra u dvorani i za nagradni fond od 50.000(+H) dolara. Mervana je posljednjih mjeseci igrala sjajno i veoma borbeno - vrlo su rijetki bili njeni porazi u dva seta i na startu turnira. A upravo joj se to desilo u Nantu, u meču protiv Bjeloruskinje Ekaterine Dzehalevich, trenutno 135. igračice svijeta. Naša je teniserka osvojila svega pet gemova (2:6, 3:6), s tim da u prvom setu nije imala niti jednu break priliku. U drugom setu se malo probudila, došla do ukupno 10 break prilika, ali je njih čak devet otišlo u vjetar.
U turniru parova 1. nositeljice su Mervana i Čehinja Renata Voracova, a prvim protivnicama (WC) Elitsi Kostovoj (BUL) i Nathalie Piquion (FRA) prepustile su svega šest gemova (6:3, 6:3). (mh)