MI 2009: Gorčić i dubl pobjednički

1234

Singl - 1. kolo: Ismar Gorčić (BiH) - Mehdi Ziadi (MAR) 7:6(5) 6:3.

Dubl - osminafinala. S. Marković / A. šetkić - D. Vicini / D. Zonzini (SMR) 6:1 6:2

Bosanskohercegovački tenis je uspješno započeo nastup u italijanskom gradu Peskari, na 16. Mediteranskim igrama. Premijerni nastup za ovaj naš sport je imao Ismar Gorčić i odlično ga apsolvirao - bio je bolji od Marokanca Mehdija Zaidija u dva seta - 7:6(5), 6:3. Meč je trajao 96 minuta i nije prošao bez drame. Uostalom, Ismar je već jednom igrao protiv ovog protivnika i izgubio u tri seta, s tim da se u svakom od njih igrao tiebreak. E, tako je počeo i ovaj meč. Drama je krenula pri rezultatu 5:6, kada je naš teniser spašavao tri set lopte i odveo set u tiebreak, gdje je bio uspješniji i to tačno nakon sat vremena igre. Drugi set je prelomljen kod rezltata 4:3, kada Ismar pravi break i za 36 minuta privodi kraju i taj set. U 2. kolu Gorčić će igrati protiv 2. nositelja španjolca Roberta Bautiste Abuta, trenutno 288. igrača svijeta, a najbolji ranking mu je samo za jednu poziciju bolji.

Naš dubl tim Siniša Marković / Aldin šetkić danas je savladao tim iz San Marina u sastavu Domenici Vicini / Diego Zonzini i to u dva seta - 6:1, 6:2. Bila je to ekspresna pobjeda - našem paru je trebalo 17 minuta za prvi i 25 za drugi set. Tim trijumpfom su došli u četvrtfinale, tj. na korak do medalje. Odlučujući meč će igrati protiv Grka Parisa Gemouchidisa i Alexandrosa Jakupovica, inače 3. nositelja.