0

0

Meč je trajao 1h45min

DAVIS CUP: MAKEDONIJA - BOSNA I HERCEGOVINA 2:1
Nakon drugog dana Davis Cup meča 1.kola Evroafričke zone između Makedonije i Bosne i Hercegovine koji se igra u Velesu, rezultat je 2:1 za Makedoniju. Makedonci su pobjedom u dublu stekli prednost pred sutrašnje mečeve singla.
Statistika realiziranih break prilika pokazuje šta je odlučilo u današnjem dubl meču. Naši su imali 0/6 a Makedonci 4/5.
Prvi set je počeo vodstvom naših 1/0, Makedonci su izjednačili, a onda Aldin gubi svoj servis. Naš dubl je pri vodstvu Makedonaca 3/5 imao prvu break priliku koju nije iskoristio. Makedonci sigurno završavaju prvi set 4/6.
U prvom gemu drugog seta na Aldinov servis Makedonci propuštaju break priliku. Na servis Magdinčeva naši imaju 3 break lopte koje nisu uspjeli iskoristiti. Izgleda da je to bio prelomni trenutak meča. Makedenco kod 2/2 prave break. Kod 2/4 ponovo nerealizirana break prilika, kod 3/5 vodstvo naših 30:0. Makedonci i to spašavaju i završavaju drugi set sa 4/6.
U trećem setu već u trećem gemu Makedoncina Aldinov servis prave break. Kod rezuktata 1/3 naši ne uspjevaju realizairati svoju posljednju break priliku, zatim i Ismar gubi svoj servis. Potpuno padaju u igri i to je sigurnih 2/6 za Makedonce.