3
0
0

Meč je trajao 2h05min

U prvom meču su se sastali najbolji igrači obje reprezentacije Predrag Rusevski i Aldin šetkić.U prvom setu je Aldin poveo 1/0 i to je bilo sve što je dobro uradio u tom setu. Rusevski pravi 3 breka i dobija prvi set za 25 minuta rezultatom 6/1.
U drugom setu Aldin kreće odlučnije rano pravi 2 breaka i vodi 3/0, zatim 4/1. Rusevski pravi break, Aldin vodi 4/3. Aldin kod rezultata 5/4 servira za drugi set. Rusevski pravi break i izjednačava rezultat na 5/5. Međutim Aldin sjajno igra dva naredna gema, odmah pravi break, vodi 6/5 i ponovo servira za set. Spašava jednu break loptu i koristi tek treću set loptu.
Na kraju drugog seta se već vidjelo da Aldin potpuno kontroliše igru, a Makedoncu ponestaje snage. U trećem setu Aldin pravi break u 7.gemu i lako završava set rezultatom 6/4.
U četvrom setu igra Makedonca se potpuno raspala, Aldin to znalački koristi i rješava set u svoju korist rezultatom 6/2. Rezultat u meču je izjednačen na 2:2.
Neizvjesnost u drugom meču je trajala samo jedan set. Ismar je krenuo sa sigurnim servisima, ipak Magdinčev pravi break u sedmom gemu. Kod rezultata 5/4 Magdinčev servira za prvi set. Ismar u pravom trenutku pravi break, osvaja svoj servis i vodi 6/5. Ismar pravi veliki pritisak na servis Magdinčeva, ne uspijeva realizirati 3 set lopte. U tie breaku vodi 3/0, 4/1, 6/2, i koristi tek četvrtu set loptu. Vidjelo se nakon prvog seta da Magdinčev neće moći izdržati Ismarov ritam. Ismar lako dobija drugi set sa 6/1, u trećem vodi 3/0,4/1, 5/3 i servira za meč i istorijsku pobjedu BiH reprezentacije.
U drugom kolu Davis Cup reprezentacija BiH igra u Tallinu protiv Estonije od 9.-11.jula.
MAKEDONIJA - BOSNA I HERCEGOVINA 1:1