Davis Cup 2011
II Grupa Evroafričke zone, 3.kolo

Hillerod: DANSKA – BOSNA I HERCEGOVINA

1.singl meč: Frederik Nielsen – Aldin Šetkić 6:4 6:2 6:3

Nielsen u prvom gemu pravi break, Šetkić odmah uzvraća. Do rezultata 4:4 svi igrači osvajaju svoj servis gem, a onda u narednom gemu Nielsen pravi break. Činilo se da Aldin može uzvratiti ali ne koristi dvije break prilike. Prvi set 6:4 za Nielsena. Drugi set ponovo počinje breakom Nielsena, ali ovaj put Aldin ne uzvraća. Nieslen pravi još jedan break u  petom gemu i lagano privodi drugi set kraju. Aldin u drugom setu ne uspijeva pronaći rješenja za Nielsonovu igru.

Odličan početak trećeg seta za Aldina. Aldin oduzima servis protivniku već u drugom gemu, ali lako gubi svoj naredni servis i vraća se na 2:2. U sedmom gemu nielsen koristi drugu break priliku i vodi 4:3. Dobija svoj naredni gem za 5:3, ponovo Aldinu oduzima servis i konačna pobjeda 3:0 u setovima.