Davis Cup 2011
II Grupa Evroafričke zone, 3.kolo

Hillerod: DANSKA – BOSNA I HERCEGOVINA 1:1

2.singl meč: Martin Pedersen – Amer Delić  1:6 7:6(5) 6:7(1) 6:4 4:6

Od prvog poena potpuna dominacija našeg igrača. Prvi set dobija za samo 19 minuta i sa odnosom u poenima 25-7. Amer je nadmoćan i u drugom setu. Bez većih napora u drugom setu vodi 5:4 i kada se očekivalo da lako privede kraju drugi set, nastupa kriza u Amerovoj igri. Pedersen oduzima Ameru servis, lako dobija svoj servis i vodi 6:5. Amer se vraća na 6:6. U tie breaku je rezultat izjednačen do 5:5 kada Pedersen pravi mini  break i realizuje svoju prvu set loptu.  Amer dobro otvara treći set vodi 2:0 ali ne uspijeva zadržati break prednosti. Već u narednom gemu Pedersen pravi rebreak i set je potpuno izjednačen. U tie breaku Amer gubi samo jedan poen. Amer je poveo 2:1 u setovima. Četvrti set je izjednačen do 4:4, Pedersen dobija svoj servis i vodi 5:4. Pravi pritisak na Amerov  servis i uspjeva osvojiti četvrti set. Peti set opet izjednačen do 3:3. Amer pravi break u sedmom gemu i pored već nagomilanih sudijskih grešaka. Drži svoj servis do kraja meča.
Amer je u meču odservirao 28 as servisa.

Meč je trajao: 3h 20 min

Sutra su sa početkom u 14,00 sati igra dubl meč.