PRVENSTVO BIH DO 18.GODINA:Titule za Saru Mikaču i Luku Puljića

1234
U Doboju je od 9. do 11. juna 2018.godine odigrano Prvenstvo Bosne i Hercegovine u
u tenisu za juniorke i juniore do 18. godina starosti.

Kod juniorki  najbolja je bila petnaestogodišnja banjalučanka Sara Mikača, koja je samo prije sedam dana pobijedila i postala šampionka Bosne i Hercegovine i u kategoriji juniorki do 16.godina. U finalu je bila bolja od Malinović Žanete iz Doboja, pobjedivši razultatom 6/4, 7/5.

Sarajlija Luka Puljić je najbolji junior Bosne i Hercegovine u kateegoriji do 18. godina starosti. U finalnom meču su se sastali tuzlak Danijal Muminović i Luka Puljić. Puljić je pobijedio razultatom 6-3 2-6 6-2 i zasluženo osvojio Prvenstvo BiH za juniore do 18 godina.

Odigrano je prvenstvo Bosne i Hercegovine i u kategoriji parova za juniore do 18 .godina. Najbolji u kategoriji juniora do 18. godina u igri parova su  Igor Marjanović/ Ahmed Musič iz Sarajeva , koji su u finalu pobijedili  banjalučko-sarajevsku kombinaciju Vadan Tadić/ Luka Puljić razultatom 6/2, 6/3.

Takmičenje je prošlo u fer i sportskom duhu. Teniski savez BiH ovim putem upučuje iskrene čestitke svim učesnicima, kao i pobjednicima na turniru.