PRVENSTVO BIH U16: HODŽIĆ VANJA I SUANA TUCAKOVIĆ NAJBOLJI DO 16.GODINA

1234
Grad Zenica je od 18.05 do 20.05.2019.godine bio domaćin prvenstva Bosne i  Hercegovine u tenisu za juniorke i juniore do 16.godina starosti.

Kod juniorki do 16.godina prvo mjesto i naslov prvakinje Bosne i Hercegovine ponijela je Suana Tucaković iz Sarajeva. Suana je u finalnom meču pobijedila Banjalučanku Saru Mikaču, koja je zauzela drugo mjesto. Razultat u finalu bio je 4/6, 6/4, 7/5 Tucaković Suanu.

POLUFINALNI RAZULTATI-juniorke:
Suana Tucaković--Ena Baltić     6/3, 6/1
Sara Mikaća--Sadadinović Sara 6/2, 6/0

Državni prvak Bosne i Hercegovine  kod juniora u kategoriji do 16.godina je Hodžić Vanja iz Tuzle. Hodžić je u finalu bio bolji od Luke Miletića iz Foće. Vanja Hodžić je ponovio uspijeh sa zimskog prvenstva BiH u kategoriji juniora do 16.godina iz februara mjeseca odigranog u Banja Luci.

RAZULTAT FINALNOG MEČA:
Vanja Hodžić--Luka Miletić   6/2, 6/1

POLUFINALNI RAZULTATI-juniori:
Vanja Hodžić--Jovan Sinadinović    4/6,6/3,6/2
Luka Miletić--Andrej Nedić               7/6(4), 7/5

Teniski savez Bosne i Hercegovine upućuje iskrene čestitke svim takmičarkama i takmičarima na prikazanom kvalitetu tenisa,Posebne čestitke idu za prvake Bosne i Hercegovine u obje kategorije