TITULA ZA BRAZILCA MATHEUSA PUCINELLIA De ALMEIDU

1234
Teniski klub "Eliptik" bio je domačin još jednog 25.000 $ vrijednog ITF futures turniru koji se održao od 23.05. do 30.05.2021.godine u Kiseljaku. Ovo je treći ovogodišnji ITF profesionalni turnir iz serije bh futuresa, ali i jedini sa nagradnim fondom od 25.000 američkih dolara. Organizator, Teniski klub "Eliptik" je uložio velike napore da održi kontinuitet turnira u pandemiji korona virusa COVID-19.
U finalu ITF futures turnira "Sarajevski Kiseljak Open 2021" sastali su Italijan Francesco Forti i Brazilac Matheus Pucinelli De Almeida. U veoma neizvjesnom finalnom meču koji je trajao više od dva sata ljubitelji tenisa mogli su da uživaju u vrhunskoj tenisu.
Brazilac Matheus Pucinelli De Almeida je rezultatom 6/4, 2/6, 6/4 zasluženo osvojio prvo mjesto i novih 20 ATP bodova.
Na turniru su učestovali i bosanskohercegovački teniseri. U pojedinačnom dijelu turnira bh igrač Aldin Šetkić zaustavljen polufinalu od pobjednika turnira Brazilca Matheusa Pucinellia De Almeide rezultatom 6/4, 6/2. U polufinalu igre parova bh dubl Mirza Bašić/Nerman Fatić poražen je od brazilskog para Matheus Pucinelli De Almeida/Gilbert Klier Junior rezultatom 7/5, 3/6, 8/10.Brazilski par je u finalu izgubio od nizozemsko/brazilske kombinacije Jelle Sels/Joao Lucas Reis da Silva sa 6/4, 4/6, 4/10.