NOVA TITULA ZA TEU, A PRVA ZA JOVANA

1234

Teniski klub "Dr Mladen Stojanović" iz Prijedora je 4 i 5. juna bio domaćin državnog prvenstva Bosne i Hercegovine u kategoriji juniorki i juniora do 16 godina. Prvenstvo je okupilo trideset teniserki i tenisera iz cijele Bosne i Hercegovine, koji su pokazali zadovoljavajući nivo teniske igre.

Najbolja juniorka i pobjednica prvenstva Bosne i Hercegovine u kategoriji juniorki do 16 godina je dvanaestogodišnja Tea Kovačević iz Gradiške. Tea je u 2022 takmičarskoj sezoni u nizu osvojila tri "ljetna" prvenstva Bosne i Hercegovine, i to u kategorijama  do 12, 14 i 16. godina starosti. Osvojiti prvo mjesto sa dvanaest  godina na državnom prvenstvu BiH u kategoriji juniorki do 16 godina je nevjerovatan uspjeh.U finalu je Tea pobijedila Hennu Kadić iz Tuzle, rezultatom 6/0, 6/2. Najteži meč Tea je imala u polufinalu turnira protiv druge nositeljice Zeničanke Asje Salkanović, Rezultat polufinalnog meča bio je: Tea Kovačević - Asja Salkanović  6/4, 6/3. U drugom polufinalu je Henna Kadić sa 6/0,6/3 bila bolja od domaće igračice Teodore Kovačević.

Kod juniora zasluženo prvo mjesto osvojo je Jovan Mašanović iz Bijeljine. Mašanović je pokazao veoma dobru fizičku spremu, što se u vidjelo u polufinalnom i finalnom meču, koje je Jovan dobio sa 2-1 u setovima.U polufinalnim mečevima sastali su se Jovan Mašanović - Luka Đurđević, te Amar Silajdžić - Ian Boloban. Oba polufinalna meča su bila veoma neizvjesna, te se pobjednik tražio u trećem setu. Tako je Jovan Mašanović rezultatom 6/7(6), 6/0, 6/0 bio bolji od Luke Đurđevića, a Amar Silajdžić je sa 4/6, 6/1, 6/0 pobijedio Iana Bolobana. U finalnom meču također su se igrala tri seta. Rezultatom 4/6, 6/1, 6/0 Jovan Mašanović je pobijedio Amara Silajdžića i postao prvak Bosne i Hercegovine za juniore do 16 godina starosti u 2022 godini.